Головна : Новини

Тибетська медицина про причини хвороб

, 10:44
0 2840
Познайомившись з вченням тибетської медицини іаюрведи у вас складеться враження, що головною причиною хвороб є не порушення життєвої теплоти, а дисбаланс дош: вітру (Вата), слизу (Капха) і жовчі (Піта). Хоча насправді, існує взаємна причинний залежність: дисбаланс дош є причиною розладів життєвої теплоти, а розлади життєвої теплоти є причиноюдисбалансу дош. Більш детально дізнатися про принципа ви можете в центрі "Керала".
Доша закладені в людське тіло від народження, а їх комбінація визначає тип конституції людини так само, як комбінація трьох триплетів нуклеотидів визначає генетичний код. Доша означает те, що шкодить. Саме доша розглядаються тибетської медициною, як причини хвороб, які викликають порушення життєвої теплоти. Але хвороби виникають лише тоді, коли причини хвороб здатні проявитися завдяки факторам, які призводять доша в рух. Такими факторами, які проявляють хвороби являеются демони, неправильне харчування,неправильний спосіб життя (не сприятливий для вашої конституції, і умовам проживання), несприятливі кліматичні умови.
Отже підставою прояви хвороби є накопичення доша + умови прояву доша, коли вони приходять в рух.
Наприклад, пожежа не завжди вознікает там, де є солома, а лише за наявності іскри. Але, якщо солома волога, то і від іскри полум'я не загориться.
Так туберкульоз вражає не всіх людей, а тільки тих, чий організм сприятливий для цієї хвороби.
Іншим і більш яскравим примером є алергічна реакція, яка виникає на будь-яку речовину алерген. Наприклад, собача шерсть у деяких людей викликає навіть набряк Квінке, а у багатьох астматиків хвороба загострюється, коли цвітуть сади. Але скажіть будь ласка, хіба собача шерсть, або пахучі квіти є причиною хвороби? Звичайно ні, так само як і туберкульозногоая бактерія не є причиною туберкульозу.
І туберкульозні мікобактерії, і пахучі квіти, і собача шерсть стають іскрою, запалює пожежа, якщо в організмі є « хвороботворна солома & raquo ;, тобто надмірно проявлена ??доша і її отрута. Але крім цього, для прояви хвороби повинні бути благопріятнимі умови її прояви, наприклад, солома повинна бути сухою, а ще для горіння необхідне повітря.
Але, крім того, що доша шкодить одночасно доша має певне функціональне призначення. Так доша вітру контролює процеси газообміну, які включають в себе вдихання повітря, зв'язування кисню з гемоглобіном, доставка кисню до тканин, дисоціація гемоглобіну і звільнення кисню, підготовка кисню, т. е. розщеплення його молекули до радикалу кисню, необхідного для тканинного дихання, а також звільнення з тканин вуглекислого газу, транспортування вуглекислого газу в легенях і освобожденія крові від вуглекислого газу в легенях через його видихання.
Надмірність доша « вітру » напружує і підсилює всі вищеописані процеси, що призводить до декомпенсації регуляторних систем процесів газообміну, в результаті чого в організмі накопичується доша « вітру » в буквальному сенсі: вуглекислий газ і кисень не утилізуються як слід, накопичуються в тканинах і, закриваючи міжклітинні проміжки викликають повітряні мікроемоліі (мікротромби). Внаслідок цього порушується тканинне дихання і енергія « життєвої теплоти » слабшає.
Відомоий бурятський знавець тибетської медицини Петро Бадмаев у своїй книзі « Основи лікарської науки Тибету » зазначає, що при всіх хворобах відбуваються розлади доша « вітру » і завжди ці розлади виліковуються в останню чергу.
Однак головними причинами розладів « вітру » є виснаження організму, перевтома, недосипання, важка робота на голодний шлунок, вживання грубої малокалорійною їжі, надмірна блювота, пронос, крововтрата, переляк, печаль, горе і плач, розпач, стримування позивів, надмірне задоволення пристрастей. Все це призводить до розладів газобмена в організмі. А газообмін є дуже важливим для життєдіяльності, що буде, якщо припиниться дихання на кілька хвилин?
І виявляється, що дихання є зовнішнім, але є ще й тканинне, не менш важливе, і воно регулюється процесами « вітру » в організмі.
Найбільш чутливими до розладів « вітру » є нервова, серцево-судинна, травна і опорно-рухова системи. Такі розлади як втрата свідомості, запаморочення, шум у вухах, слабкість, затримка калу, сечі, парези, паралічі , судоми, здуття, серцебиття, неспокій, безсоння та ін .. являються ознаками розладів "вітру". Розлади « вітру » можуть вражати будь-який орган, залежно від того, де утворилася газові пробки.
Головними ознаками розладів « вітру » є погіршення стану хворого при наявності вищепереліченихих умов накопичення « вітру & raquo ;, а також при наявності несприятливих умов, що збуджують « вітер & raquo ;: вживання холодної їжі, напруги, протяги, наприклад, хворому стає гірше на голодний шлунок, або при вживанні грубої або холодної їжі, або після виконання певних рухів, або певної роботи,а сон, ситна їжа, спокій, тепле приміщення покращують стан.
Крім цього розладу « вітру » діагностуються з мови, пульсу, і дзеркала сечі. Мова вітру сухий, жорсткий, шорсткий, червоний, у роті в'яжучі присмак. Пульс « вітру » порожній, поверхневий, тонкий, з напруженою жорсткоїстінкою судини. Сеча вітру слабо забарвлена, сильно піниться і бульбашки швидко зникають, адже в рідинах теж багато газів.
Люди « вітру » сутулі, худорлявий, неспокійні, що говорять, пристрасні, імпульсивні, але дуже швидко втомлюються. Живуть недовго, багатство в них невелика.
Для лікування розладів газообміну в організмі тибетська медицина пропонує тепле температурне і психологічну середу, відпочинок, сон, поживне харчування, зокрема вживання олії, нерафінованої олії (кунжутного, лляного та ін.) , ячмінної каші, звареної на молоці, кісткових бульйонів,меду, часнику та цибулі. Адже розлади газообміну викликають посилення вільнорадикальних процесів і оксидативний стрес, для нейтралізації якого потрібні антиоксиданти, в яких багато жирах у формі жиророзчинних вітамінів. Крім цього при оксидативному стресі вільні радикали ушкоджують мембрани клітин, за природою є ліпідними сторУктур, а надходження ліпідів з природними жирами захищає мембрани клітин від пошкоджень. Адже вільні радикали вичерпуються при етерифікації жирів, а етерифікованих жирні кислоти є гарною енергетичної їжею клітин.
Кісткові бульйони насичені гліцином, макро- і мікроелементами (фосфатом, залізом, цинком, магнієм, кальцієм та ін.). Яких багато в кістках. Все це захищає клітини від пошкодження і нормалізує їх енергетику.
Так науці давно відомо, що введення гліцину запобігає розвитку інсульту у передінсультному стані, нормалізує роботу сердечно судинної системи. А найбільшим джерелом гліцину є кісткової желатин.
Головним фактором народження і накопичення доша є недосконалість людини на шляху до становлення гармонії між її безсмертним духом і бренной матерією. Так пристрасть породжує « ветер & raquo ;, гнів і ненависть породжує « жовч & raquo ;, а невігластво породжує « слиз & raquo ;. Більш докладно цьому буде присвячений наступний розділ.
У людей типу « жовчі » тіло жовтувате, потіє і сильно пахне, вони розумні, гонорові, об'єм тіла і багатство у них середні, голод і спрагу люді типу « жовчі » переносять важко. Емоційно схильні до спалаху гніву, який важко повстрімати. Люблять солодке, терпке і гірке.
А умовами, що призводять до розладів доша « жовчі » є перегрів, перебування в жаркому і сухому кліматі, вживання отруєної їжі, чрезмерве вживання спиртного, гарячого, гострого, кислого і солоного на смак, напруженні і підйому важких тягарів, побої і ушкодження тканин.
Усі хвороби « спека » виникають внаслідок розладів доша жовчі, хоча розлади доша « жовчі » призводятьяк до хвороб « спека & raquo ;, так і до хвороб « холоду ».
Через надмірну інтоксикації організму погіршується здатність печінки зв'язувати токсичні жовчні кислоти, які, володіючи активними детергентно властивостями (тобто властивостями мила) пошкоджують як самі печінкові клітини, так і інші проргани і тканини. Внаслідок активної детергентно дії токсичних жовчних кислот пошкоджуються мембрани клітин організму. У крові зростають продукти руйнування мембран- простагландини та лейкотрієни, які є Голон факторами запальних і аутоімунних процесів і які піднімають температуру тіла. А також збільшують схильність органіві тканини до запальних процесів. Царський лікар і знавець тибетської медицини Петро Бадмаев у своїй книзі пише, що причиною сухот є не мікобактерії туберкульозу, а катар в легенях, який є сприятливим для того, щоб мікроби розмножувалися і викликали туберкульоз, що виникає через розладів процесів жовчі.
Адже коли цвітуть сади і пилок квітів викликає бронхіальну астму, хіба ми можемо сказати, що причиною бронхіальної астми є пилок квітів. Хіба не підвищена реактивність організму є причиною бронхіальної астми. А пилок є лише іскрою, від якої спалахує хвороба,так само як і туберкульозні бактерії, віруси гепатиту
є іскрою, запалює пожежа хвороб.
Надмірне вживання кислої, гострої та солоної їжі викликають не тільки збільшення токсічніхи жовчних кислот, а й надмірної активаціїпротеолитическими травними ферментами кінінової системи організму. А головними медіаторами запалення є кініни, поруч з простагландини та лейкотрієни.
Тому, щоб позбутися від хронічних захворювань із запальними явищами треба врегулювати розлади процесів жовчі, які викликаючиють хвороби спека.
Для цього тибетська медицина пропонує нам вживати охолоджену кип'ячену воду, особливо натщесерце, свіже вершкове масло, оливкова олія, козяче молоко, свіжо скисле молоко, рис, вівсяну кашу. Слід утримуватися від вживання гарячої, гострої, кислої і солоної їжі, великої кількество м'яса і спиртного. Потрібен спокій і прохолода, заборонені фізичні вправи і масаж. І одним із засобів, лікують хвоби « спека » і є вище згадуваний « Сандал ».
Ослаблення функції печінки також викликає і хвороби холоду жовчі: зменшення видалення і етерифікації холестерину і сниються вмісту жовчних кислот в жовчі є причиною як погіршення травлення, так і погіршення обміну речовин в організмі, що особливо небезпечним у віці, адже через це посилюються процеси старіння, і швидко прогресують хвороби. Тому для подолання захворювань холоду жовчі тибетська медицина пропонує вживати жовчогіннікошти, які мають природою тепла, а це переплавлене вершкове масло, часник, мед, гострі спеції і вже відомий нам « Енергетин ».
До розладів процесів жовчі найбільш чутливими є печінка, легені, і тонка кишка. Головними симптомамихвороби « жовчі » є пожовтіння склер, шкірних покривів, сечі, свербіж шкіри, сильна спрага, сеча з густою парою осадом, гіркота в роті, жар, безсоння, жовтий з сильним запахом стілець, погіршення від теплої їжі, м'яса, вина.
При холоді « жовчі » всі ознаки протилежні, при цьому від слабості « вогню » травлення стілець робиться безбарвним.
Пульс жовчі швидкий, напружений, широкий мову жовчі жовтуватий, покритий товстим нальотом, сеча жовчі червонувато -Темно, з сильним запахом і парою.
Пам'ятаю як до мене звернувся пацієнт, якому після обследованя в кращих клініках країни поставили розсіяний склероз. Підставою для цього були порушення координації рухів і м'якою м'язова слабкість. Однак після обстеження методами тибетської медицини було встановлено, що у пацієнта відсутні ознаки « спеку » жовчі: сеча у нього була білеса, пульс м'який, тонкий і слабкий, а сам паціент був блідим і слабким; що дало підставу виключити розсіяний склероз.
Адже науці відомо, що розсіяний склероз це аутоімунне захворювання, викликане пошкодженням мієлінової оболонки нервових волокон агресивними імунними комплексами. А імунна агресія кваліфікується тибетської медициною як болезнь « жовчі » з ознаками спека в дзеркалі пульсу, мови та сечі.
Тому м'яка м'язова слабкість у нашого пацієнта пояснювалася трофічними розладами, тобто недостатнім харчуванням нервів і м'язів через холод « жовчі » і компенсаторним посиленням процесів « вітру » і « Слизу & raquo ;. На підставі встановлення розладів, кваліфікованих як « холод жовчі » було проведено лікування і пацієнт повністю одужав.
Коли « жовч » розкидається по шкірі виникає свербіж, при проникненні в кіски болять суглоби, над нимі з'являються набряки і жар в тілі, а жовч в легенях викликає у них катар, отхаркивается жовте мокротиння, при попаданні в нирки виникає жовтизна за вухами, болі в попереку, жар в тілі. Алергічні реакції і погіршення зору теж пов'язані з розладами процесів жовчі.
Для лікування хвороб « жовчі » застосовуються природні компоненти, які мають силу місяці: шафран, сандал, сверція, Момордика, муміє і ін., які й увійшли в рецептуру « Сандалу ».
Проте ліки з прохолодною природою збуджують доша « вітру » і тому на початку лікування іноді виникає здуття живота і симптоми хвороби відступають, і ніби дуже повільно, але з часом зникають взагалі.
Доша « слизу & raquo ;, а в аюрведою її називають капха, являє собою систему циркуляції рідин, яка з'єднує всі елементи людського тіла, проводить взаемобмен між ними, а також служить тілесної опорою. Причиної її розладів на духовному рівні є неуцтво, тобто не розуміння своєї істинної природи, свого призначення і співіснування з навколишнім середовищем.
У людей типу « слизу » тіло прохолодне, м'яка ясісте і біле, суглоби і кістки ніде не випирає, форми у них округлі, голод і спрагу вони переносят легко, сон у них міцний, тіло велике, живуть вони довго і багато. Хоча мають схильність до ожиріння.
« Слиз » породжується солодощами, крім меду, прохолодним кліматом, споживанням грубою, поганоперетравлюемоі їжі, ледачим малоактивний спосіб життя, надмірним харчуванням, пересипанням, длительвим купанням в прохолодній воді.
Переохолодження та застуда є нічим іншим, як хвороба « слизу & raquo ;, а підвищення температури тіла при цьому хоча і є симптомом « спека & raquo ;, що відноситься до розладів « жовчі » , і захисний жар, якийзагоряється як реакція на « холод & raquo ;, так само як в будинку включається опалення, коли на вулиці мороз. Є розлади « слизу » організм намагається нейтралізувати посиливши процеси « жовчі & raquo ;. Тому при хворобі « холоду » виникає « жар & raquo ;, але лікувати хворобу слід як « холод & raquo ;, застосуваяя компоненти, що володіють силою сонця. Сюди піходіть принцип: « Клин клином виганяють ».
Однак якщо розлади « слизу » посилили в організмі « жар » у пацієнта з розладами « жовчі & raquo ;, то лихоманка буде надмірною, якщо хворому стає нестерпно жарко, темпіратура високі, сильна інтоксикація, тоді цю хворобу слід лікувати як хвороба « спека & raquo ;, даючи, наприклад, « Сандал ».
Але, якщо хворому, при високій температурі холодно і хочеться закутатися, якщо його трясе і лихоманить, якщо є сильна ломота в тілі, то це холод і слід давати « Енергетин ».
Розглянемо механізм як накопичується фізична доша « слизу »?
Коли настає прохолода, то судини на поверхні тіла спазмують, і кров переходить в інші посудини, де об'єм крові збільшується і вкапілярної сітці зростає гідростатичний тиск. Зростання тиску в капілярної сітці підсилює фільтрацію крові через капіляри і значно збільшує кількість міжклітинної рідини і слизу на поверхні слизових. Тканини ніби набухають, погіршується їх харчування та обмін речовин, виникають застійні явища і склеротичні процеси, у многих опухають суглоби і виникає артроз, особливо у людей похилого віку, коли циркуляторні системи стають менш пристосованими до коливань мікроциркуляції.
Якщо процеси « слизу » посилюються, то кількість міжклітинної рідини збільшується, в результаті чого погіршується обмін речовин,оновлення тканин, циркуляція імунних комплексів та імунітет, клітини набухають і процеси енергозабезпечення в них погіршуються. Тому хвороби « слизу » - це хвороби холоду, хоча іноді, « слиз » викликає « жар & raquo ;, як у нашому прикладі із застудою і лихоманкою.
При хворобах « слизу » частіше страждають шлунок, нирки, підшлункова залоза і суглоби.
Умови, що породжують хвороби « слизу & raquo ;: надлишок гіркого, солодкого, важкого, прохолодного, жирного або маслянистого, сон в день, після їжі, надмірне питво, молоко, лежання на сиром, Їжі ще до того, як переварилася попередня, все недоварене, застигле.
Хвороби « слизу » загострюються навесні, або в дощовий сезон, стан погіршується вранці і ввечері, після їди.
« Слиз » важка, як земля, вона не перемагається швидко, томуїї слід лікувати довго. Для лікування найбільш підходять ліки типу « Енергетин » і « Расаяна ».
Дієта повинна бути така: свіжий теплий окріп натщесерце, мед після їжі, імбирний чай, гострі спеції, гранат, добре витримане сухе вино, риба, баранина, обліпиха, ревінь. Режим полягая в тому, щоб грітися на сонці, одягатися тепло, корисні помірні фізичні навантаження, масаж, статева активність, не можна спати вдень.
Однак найсильнішими ліками для заспокоєння дош є духовна трансформація. І саме наше життя в будь манері є процесом цієї духовної трансформації. І до тих пор, поки пристрасть породжує « вітер & raquo ;, злість породжує « жовч & raquo ;, а невігластво породжує « слиз & raquo ;, « вітер & raquo ;, « жовч » і « слиз » будуть породжувати хвороби. У тибетському трактаті написано: « як птах не може відірватися від своєї тіні, так людина буде перебувати під владою болезней, до тих пір, поки не стане духовно досконалою. »
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ