Яка користь від вживання кабачків
Кабачок являє собою одну з форм гарбуза. Молоді кабачки іноді воліють називати цукіні. Більше про можливих рецептах страв з кабачків можна дізнатися за посиланням.
Історія виникнення кабачків
Батьківщина кабачка – Новий Світ. Американські індіанці вирощували кабачки навіть кілька тисячоліть тому і при цьому вивели дуже багато сортів, які різні за формою, кольором, і розміром.
В Європу кабачки почали ввести в 16 столітті , але через те, що вони мілини великі і яскраві кольори, їх протягом довгого часу вирощували ні доак овочі, а як рослини декоративного характеру. У деяких місцях в їжу навіть вживали і насіннячка з кабачків. З часом кабачки підкорювати європейську кухню, але через те, що вони мали невиражений смак і аромату їх не широко застосовували.
Наприкінці 19 століття в країні Італія вживали в їжу дуже маленькі кабачки, які починали збиративсього через пару днів після їх цвітіння. Міні-кабачки як вже називали цукіні. У 20 столітті вони стали необхідним продуктом Італії та підкорили весь світ. Сьогодні ж кабачки і цукіні вирощують майже всі континенти, крім Антарктиди. Їх безперечні позитивні сторони: невибагливі і дають стабільно урожай вищої якості.
Застосування кабачків
Кабачки мають нейтральний смак і аромат, і це допомагає зробити їх універсальним продуктом. Їх можна приготувати, використовуючи будь-який спосіб кулінарної обробки:
- Відварити;
- Бланширувати;
- Обсмажити;
- Гасити;
- Запікати.
З кабачків часто роблять ікру і суфле, а також їх фарширують, або ж додають в каші, супи, запіканки, тісто для оладок або хліба.
Молоді цукіні, які мають довжину близько 10 см потрібно готувати цілком:
- Обсмажити;
- Пектен;
- Варити на пару.
Саме таким способом вони смогут збереже корисні властивості, а також свій ніжний смак. Смачні цукіні і тоді, коли на них ще є квітка, яка говорить про їх свіжості. Вони тоді потребують обробки по мінімуму. Непоганий вони мають смак і сирі.
Властивості кабачків
Кабачки на 96% складаються з води, і є найбільш відомим дієтичникім продуктом. Починають з'являтися вони в продажу ще рано навесні, а молоді цукіні є справжніми рятівниками від авітамінозу. Кабачки рекомендують для того, щоб боротися із зайвою вагою, а також, щоб відновити роботу шлунку. Корисні і страви з кабачків, коли ви маєте підвищений тиску, збудливість і стрес, а також, при болезні печінки і нирок. Кабачки потрібно готувати з шкіркою і насінням не використовуючи масла і солі. Це для максимальної користі.
Що входить до складу кабачків?
Кабачки мають у своєму складі:
- Клітковину;
- Фосфор;
- Кальцій;
- Вітаміни С і В;
- Марганець;
- Калій.
Як правильно варити кабачок?
Молоді кабачки потрібно очистити від шкірки і від насіння. Варити його близько півгодини. Якщо їх дрібно нарізати, то вони будуть готові через 10-13 хвилин.
Яка калорійність кабачків?
Один кабачок містить близько - 24 ккал. Що стосується піщевое цінності кабачка, то:
- Білки - 0,6 г;
- Вуглеводи - 4,6 г;
- Жири - 0,3 г.