Головна : Новини

Що собою являють аденоїди і як правильно їх лікувати?

, 23:30
0 1862

Аденоїди - збільшену в розмірі глоткової мигдалини - на ранніх стадіях можна вилікувати рослинними препаратуми. Якщо ж дати їм розростися - не обійдеться без хірургічного втручання, але краще лікувати. Найчастіше від збільшених аденоїдів страждають діти до трьох років.

Зі скаргами на порушене носове дихання і часті застуди до лікаря-отоларинголога щодня приводять по кілька пацієнтів. У багатьох випадках причина - їменно в аденоїдах. Втім, виникати ця проблема може і у підлітків, які часто хворіють, і навіть у юнаків призовного віку.

Це - природний захист

аденоїди називають збільшену в розмірі глоткової мигдалини, що складається з лімфоїдної тканини (такий, що виробляє, клітини, які забезпечуючи защитні реакції організму).   Хоча цей орган не можна вважати непотрібним.
У нашому організмі нічого зайвого немає. В нормальному, здоровому стані в лімфоїдної тканини відбуваються складні процеси. Зокрема, слизова оболонка, якою покрита лімфоїдна тканина і внутрішня порожнину носа, захоплює віруси і бактерії, які можуть потрапити з воздуха. Слизова « перетравлює » їх, і вони не потрапляють глибше в дихальні шляхи. Так організм природно береже себе від застуди.

Але захисна функція лімфоїдної тканини при певних обставинах може перетворитися на шкоду для дитини. Це відбувається тоді, коли цей орган надмірно розростається. Тегда дитині важко дихати носом. Тому буває кисневе голодування і кашель. Також аденоїди перекривають слухову трубу. Це призводить до запалення середнього вуха. Так що дитина постійно дихає ротом, пересихає і слизова глотки. Тому вона втрачає захисну функцію, а тому будь-якої інфекції легше потрапити в дихальні шляхи. Отже, дитина частіше болеет простудними захворюваннями.

Порушується носове дихання

Розростання лімфоїдної тканини відбувається тоді, коли діти часто хворіють. Спочатку лімфоїдної тканини вдається захищати організм. Але з часом вона втрачає захисну функцію і сама стає проблемою. Найчастіше на прийом до лікаря з подібними скаргами приводят трирічних дітей. У цьому віці аденоїди - навіть при нормальному розвитку у здорової дитини - є найбільшими. Така особливість їх розвитку. При відсутності порушень вже після трьох років аденоїди починають атрофуватися і до періоду статевого дозрівання істотно зменшуються.

Однак так відбувається не всігда. Зазвичай дитина в трирічному віці починає ходити в садок, багато контактує з іншими дітьми, а тому частіше хворіє. Тоді аденоїди змушені брати на себе велике навантаження по захисту організму. А значить, з віком не зменшуються, а збільшуються.

Лікарі радять батькам завжди стежити, не порушено носівдруге дихання у дитини. Як тільки є якісь проблеми, дитина починає хропіти вночі, дихає ротом, страждає від частого нежиті - ніс постійно закладений, з нього є виділення, а вранці може з'являтися покашлювання. Адже при збільшенні аденоїдів у них збирається слиз, пояснює лікар. А де слиз - там і мікроби.

Нерідко батьки помічають, що в цілому здорова дитина щоранку намагається щось відкашлювати. Це відбувається саме через порушення носового дихання. Тому краще відразу з'ясувати причину, повівши дитину на прийом до отоларинголога.

Спочатку лікують рослинними препаратами

Лікують, збільшені аденоїди сначала медикаментозним способом, без хірургічного втручання. Малюкам призначають носові краплі, які мають в'яжучу дію. &Nbsp; Так, з аденоїдів змивається слиз. Є непогані ліки, розроблені на основі барбарису. Вони успішно зменшують лімфоїдну тканину. Все це - рослинні, гомеопатичні препарати, що не шкодять організму дитини.

У багатьох випадках, як переконалися на своїй практиці лікарі, таке лікування - досить ефективне. Призначають його зазвичай на місяць. Якщо за цей час стан дитини поліпшується, лікар може продовжити його ще на деякий час. Однак якщо за місяць прийому рослинних препаратів ніякого поліпшення немає, - потрібно хірургіческое втручання.

Операція з видалення аденоїдів триває секунди

Якщо дитина неодноразово хворіла на запалення вуха - отит, то це - одна з обов'язкових показань до видалення аденоїдів. Адже обов'язково треба звільнити слухову трубу, щоб в неї вільно надходив повітря.
Частішають при збільшенийвих аденоїдах і бронхіти. Адже дитина переважно дихає ротом, тому неочищений повітря - з мікробами і пилом - відразу надходить в трахею і бронхи. Причому бронхіти тоді повторюються. Це - ще одне свідчення до видалення аденоїдів. Порадити операцію, навіть не призначаючи консервативне лікування, лікар може і тоді, якщо звернулися до нього доситьпізно. Тобто коли аденоїди у дитини - занадто збільшені. Адже відкладати процедуру тоді - немає сенсу.

Зрозуміло, що операція - не зовсім приємна процедура, тому батьки зазвичай неохоче погоджуються на неї. &Nbsp; За новітніми методиками аденоїди видаляють і за допомогою лазера. За тривалістю така операция - одна з найшвидших. В цілому вона триває кілька хвилин. А сам процес вирізання аденоїдів - кілька секунд. Втім, визнає лікар, в окремих випадках після видалення аденоїди можуть вирости знову.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ