Як боротися з ГРВІ
ГРВІ (Гостра респіраторно-вірусна інфекція), мабуть, найпоширеніше захворювання серед дітей і дорослих. Як часто нежить, кашель і температурапорушували ваші плани? Або ходили ви на роботу, коли ваш стан здоров'я залишало бажати кращого? А може, ваша дитина підхопив вірус незадовго до серйозного іспиту? вже не до сміху. Є кілька способів швидко привести себе в норму, але головною з них є дотримання домашнього режиму і всіх призначень лікаря. Що ж можна зробитище, щоб вилікуватися якнайшвидше?
Лікування ГРВІ
Позбутися від закладеності носа можна за допомогою судинозвужувальних крапель, але застосовувати їх не довше 2-3 днів. Потім рекомендуємо перейти на звичайний фізрозчин або краплі типу "Аквамаріс", "Маример". Вони зволожують слизову і відмінно очищають ніс і носоглотку.
Від кашлю, крім виписаних лікарем ліків, можна лікуватися і робити парові інгаляції: вони чудово допомагають при саднением в горлі. Боїтеся обпектися? Придбайте ультразвуковий інгалятор і заповніть призначену для ліків ємність лужною мінеральною водою. Мокрота стане краще відходити, кашель стане болеї продуктивним.
ГРВІ під час захворювання ГРВІ підвищується чутливість кашльових рецепторів: подразнення починають викликати навіть ті фактори, які раніше не мали ніякого впливу. Повністю виключити напади кашлю в період хвороби, звичайно, не вдасться, але можна значно знизити їх частоту і підвищити еффектівность, якщо використовувати очищувач повітря. Він видалить з повітря найдрібніші частинки пилу, алергени і навіть неприємні запахи, які володіють дратівливою дією. Крім того, бажано доповнити повітряним зволожувачем або хоча б розставити по підвіконнях миски з водою. Завдяки вологому повітрю кашель пройде набагато швидше.
Як збити температуру при ГРВІ?
Насправді збивати температуру небажано, принаймні, якщо вона не піднімається вище 39 і організм не видає судомних реакцій. Справа в тому, що при температурі 38 градусів починається вироблення головного противірусного зброї - інтерферону. Крім того, жарознижуючі спосібни замаскувати початок бактеріальної інфекції, яка може призвести до тяжких наслідків.
Щоб лихоманка переносилася легше, підтримуйте температуру повітря в приміщенні в межах 20-22С. Можна обтирати тіло прохолодною водою (18-20С) - зниження температури тіла всього на 0,5-1 градус помітно поліпшить самопочуття.
Як запобігтиить ускладнення при ГРВІ?
- По-перше, лікування необхідно почати вчасно і довести до кінця. Своєчасна терапія згідно рекомендацій лікаря швидко поставить вас на ноги. Як правило, перелік лікарських засобів включає в себе імуномодулятори, полегшують перебіг хвороби і захищають її від ускладнень.
- По-друге, для лечения не вимагається застосовувати антибіотики в якості профілактики: вони для цього не призначені. Швидше навпаки, бездумне їх використання призведе до стійкості до антимікробних препаратів. А це означає, що в разі приєднання бактеріальної інфекції вам знадобляться більш сильні і дорогі засоби.
- По-третє, для лікування постарайтесязабезпечити регулярне провітрювання повітря в приміщенні, де знаходиться хворий. Крім того, відмінним помічником стане очищувач повітря з функцією очищення повітря від вірусів і бактерій, наприклад, Tree Air. Ефективність знезаражування приміщення з його допомогою досягає 100%. При цьому людина може перебувати кімнаті без всяких побоювань, оскількиконцентрація виробленого озону навіть після 8:00 безперервної роботи не перевищує ГДК.
І, нарешті, дотримуйтеся легкої дієти, пийте більше вітамінізованих напоїв - морсів, компотів із сухофруктів, і вже через 2-3 дні цілком можна буде повернутися до свого звичайного життя!