Фріланс як спосіб заробити в інтернеті
Сучасний світ сповнений технологічних новинок, які значитьельно спрощують наше життя, додають в неї більше комфорту і можливостей. Особливо вагому роль у цьому плані грає інтернет, який є на сьогодні однією з найбільш потужних і ефективних платформ комунікації та пошуку необхідної інформації. Враховуючи його поширення, інтернет є практично ідеальним кандидатом на роль не тільки інструмента для пошуку роботи, але й самого робочого місця. Причому, тут можна говорити і як про додатковий заробіток, без відриву від основного місця роботи, і як про основний заробіток, повністю сконцентрувавшись на обраному напрямку роботи. І в першому, і в другому випадку доречно говорити про поняття фріланса - виконанні завдань в інтернеті без юридіческой прихильності до певного місця роботи. Головною особливістю фріланса є повна свобода вибору, як для фрілансера, так і для його роботодавця. Очевидними перевагами роботи фрілансером є:
- вільний графік роботи;
- комфортні умови праці;
- можливість вибору завдань і т.д.
Тим не менше, робота фрілансером припускає самостійний пошук завдань, що для початківців може виявитися досить проблематичним моментом. З цієї точки зору початківцям фрілансерам рекомендовано співпрацю з посередницькими компаніями - біржами фріланса, об'єднуючими і замовників, і виконавців. Однією з тАкіхе бірж є. Тут ви зможете самостійно шукати замовлення за вашим профілем в єдиній базі даних, або, заробивши певний рейтинг, розраховувати на увагу з боку потенційних замовників.
Що потрібно для того, щоб стати фрілансером?
Цілком природно, що якість, ефективність роботизалежить не тільки від особистих якостей виконавця (знання, навички і т.д.), але і від того інструментарію, який він використовує. Враховуючи специфіку та середу роботи, кожен фрілансер повинен мати у своєму арсеналі мінімум необхідного обладнання. Для ефективної роботи йому необхідні:
- Власне техніка . Її типі технічні характеристики будуть вже визначатися тим видом робіт, які передбачає вести фрілансер: наприклад, для написання статей цілком підійде середній ноутбук, тоді як робота у сфері веб дизайну, обробки медіа даних або проектування потребують мати настільну ПК з досить солідним набором комплектуючих. Ну і природно, потребується наявність доступу до інтернету.
- Засоби зв'язку . Тут набір досить широкий від мобільного телефону до електронної пошти, Skype або ICQ. Ніколи не знаєш яким засобом зв'язку воліє користуватися замовник, а на зв'язку при подібному роді діяльності необхідно бути практично постійно.
- Засоби для електронних розрахунків . Враховуючи, що зв'язок між роботодавцем і фрілансером вестиметься переважно у віртуальному просторі (оскільки обидва вони можуть знаходиться в зовсім різних куточках світу), то очевидно і розрахунок відбуватиметься там же. Природно для цього буде необхідно оформити свій власнийелектронний гаманець (наприклад, Webmoney).