Як зберегти свій слух?
Важливість будь-якого органу вже давно доведена. Непотрібних органів у нас немає. Орган, відповідальний за акустичне воспріятіе всіх звуків, називається вухо. А функція, яку виконує цей орган, називається слух. Слух - це фізіологічна здатність людини сприймати і розрізняти звуки. Відбувається це за рахунок злагодженої роботи органів слуху: зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. Як зберегти слух в хорошому стані - питання актуальне, і ми сьогодні старішийаемся на нього відповісти. До речі, якщо ви втратили слух вам знадобиться спеціальний апарат і сдесь вам допоможе а. Далі спробуємо розібратися, як влаштований слуховий апарат людини.
Будова вуха людини
Зовнішнє вухо - звукопровідні система, що складається з вушної раковини, яка вловлює звуки. Також туда входить і зовнішній слуховий прохід, через який звукові хвилі передаються до барабанної перетинки. Вушна раковина - це хрящ, який покритий надхрящевой тканиною і шкірою. Мочка - це нижня м'яка частина вуха, що містить жирову клітковину. До вушній раковині підведені безліч нервів, які вловлюють навіть ледь помітні звукові коливання. Вони попадают в слуховий прохід. Зовнішній слуховий прохід досягає в довжину до 3 см, його діаметр близько 1 см. Там містяться сальні і сірчані залози. Тут зовнішнє вухо закінчується і переходить в середній частині.
Середнє вухо
Середнє вухо складається з барабанної перетинки, межі між зовнішнім і середнім вухом. Звук, попадая через слуховий прохід в барабанну перетинку, що створює напругу, яка передається по черзі трьох кісточок, розташованих в середньому вусі: молоточка, ковадла та стремена. І вони починають вібрувати. Ця вібрація передається органам внутрішнього вуха.
Внутрішнє вухо
Внутрішнє вухо складається з преддверія і равлики. Обидва ці органи є кістковими утвореннями у формі трубок. Улітку також розділена на три канали, які заповнені рідинами. Вухо влаштовано таким чином, що вібрація стремена викликає відповідну реакцію і коливання цих рідин. Далі звукові хвилі передаються безпосередньо слухових аналізаторів, де звуки перетворюються в нервнПерші імпульси. І в такому вигляді ця інформація передається в головний мозок, де ці імпульси диференціюються різні звуки. Будова такої складної системи, як вухо людини, не терпить ніяких неточностей або затримок. Ці затримки провокують захворювання, пов'язані зі слухом. Про те, як зберегти слух в хорошому стані, ми поговоримо далі.
Як зберегти слух?
Рекомендації по збереженню слуху цілком очевидні. У першу чергу, необхідно уникати захворювань вушного апарату. Всі захворювання слухового апарату, в тому числі запалення, діляться на дві групи: хвороби середнього вуха і хвороби внутрішнього вуха. Утримувати зовнішню поверхню вух в чистотіі уникати переохолоджень і перегрівів, підтримувати сильний імунітет - ось перші рекомендації щодо збереження хорошого слуху на довгі роки.
Часто зниження слуху пов'язано зі способом життя людини. Так, наприклад, сучасні люди чують набагато гірше в силу використання навушників, довгого перебування в шумному середовищі (це будь-яке місто) і частих разговором по мобільному телефону. Щоб уникнути проблем зі слухом і зберегти хороший слух надовго, потрібно скорочувати час телефонних розмов і перегляду телевізора, повністю відмовитися від навушників. А головне, людям потрібно намагатися частіше бувати на природі.