Предмети догляду за хворими (бандажі, корсети та ін.)
Предмети догляду за хворими представляють собою групу медичних та фармацевтіческіх товарів, які застосовуються з лікувальною і профілактичною метою для того, щоб здійснити обслуговуванні хворих.
Особливості клейонок
Церати медичні випускають односторонні і двосторонні. Клейонка компрессная призначена для герметизації пов'язок та відділення вологою її частини від бинта і вати. Це еластичне інозрачное полотно жовтого кольору, виготовлено з тонкої тканини, просоченої смолистим масою, переважно лляною олією з каніфоллю, або вінілхлориду. Клейонка підкладна - щільна тканина, покрита гумовою масою і шириною не менше 70 см. Застосовують її для захисту від забруднень постільної білизни виділеннями хворих. Вона добре відмивається і обрабативается дезинфікуючою рідиною.
Що собою являють бандажі?
Бандажі - це деякі пристосування, за допомогою яких запобігають випадання органів черевної порожнини через грижові ворота, зміцнюють черевний прес і підтримують внутрішні органи, які опускаються, в нормальному положенні. До речі, придбати бандажі ви можеті на сайті:. Промисловістю випускаються такі бандажі:
- Грижові для дорослих;
- Односторонні;
- Двосторонні для пахової грижі;
- І бандажі пупкові.
Односторонній бандаж грижової - замшівий пояс, який має на одному кінці грушовидну подушечку (пелот) з металевою пластиною, а на іншому - ремінець з отворами, як у поясному ремені. У середину пояса вставлена ??сталева пластина довжиною ≥ 3/4 кола тазу хворого. У бандажі, призначеного для косих гриж, подушечка має косу форму. Двосторонній бандаж (грижового) являеться з'єднанням двох грижових бандажів, які застібаються за допомогою пряжки. Бандаж даного типу надягають лежачи, так як в цьому положенні внутрішньочеревний тиск знижується і грижа легко справляється. Після вправлення грижі хворий накладає на грижовий отвір подушечку і застібає бандаж. Бандаж пупковий - пояс для маленьких дітей, у якихв результаті напруга під час крику або з інших причин утворюється пупкова грижа. Ремінь шириною 7-8 см має посередині потовщення у вигляді опуклого кільця, який злегка втискує пупкову грижу, а зашнурований навколо живота пояс бандажа захищає від збільшення грижі. Бандажі виготовляють з гуми, замші та інших матеріалів.
Когда потрібно застосовувати корсети?
Корсети застосовують при міозитах, люмбалгії, попереково-крижовому радикуліту, остеохондрозі, остеопорозі, при порушенні постави і деформаціях хребта. Випускають корсети на поперековий і грудино-поперековий відділи хребта. &Nbsp; Для усунення ковзання і стуку при ходьбі на стрижень знизу надягають резиноші наконечники.
Інші важливі предмети догляду
З метою створення додаткової опори при пересуванні застосовують палиці інвалідні, які мають різну довжину. Для закапування ЛП застосовують піпетки очні - скляні трубки з отворами, витягнуті з одного кінця, на широкому кінці яких - гумовий ковпачок. Для накладення стисканнячих пов'язок при профілактиці та лікуванні захворювання вен, хронічних тромбофлебітів, травматичних набряків, посттравматичних ускладнень, для поліпшення кровообігу застосовують бинти гумові і панчохи еластичні. Мочалки лазневі виготовляють двох типів: « Банний пояс » і « Рукавичка & raquo ;. Виготовляють з бавовняних і шовковихтканин, різних видів пряжі, полімерних матеріалів.