Головна : Новини

Що собою являє енурез?

, 23:32
0 2021

Енурез - це нетримання сечі після досягнення дитиною віку, який дасть можливість контролювати за функціямисечового міхура. Даний розлад зустрічається приблизно з однаковою частотою у всіх регіонах світу. Також буває, але сьогодні ми поговоримо про дитячому. Наявність симптомів з боку сечовивідних шляхів є важливою інформацією і має значення для подальшого лікування.

Діти з нетриманням сечі під час сну при відсутствии денних симптомів нетримання, пов'язаних з порушенням функцій сечового міхура, кваліфікуються як мають моносімптомний енурез. У цих дітей наповнення і спорожнення сечового міхура не порушені, тобто вони відвідують туалет 5-7 разів на добу, не відкладаючи сечовипускання, не вживають дій, спрямованих на його затримання, не мають опита раптових нестерпних позивів до сечовипускання і не відчувають труднощів з довільним випорожненням сечового міхура при сечовипусканні. При лікуванні таких випадків енурезу досить зосередитися на епізодах нетримання сечі під час сну без подальших діагностичних процедур.

Чому функціонально порушується сечовипускання?

Функціональне порушення сечовипускання є розладом фази спорожнення: під час спорожнення сечового міхура сфінктер, замість того щоб розслабитися, напружується. Про даному розладі також свідчать напруга / уривчастість струменя сечі і неповне спорожнення сечового міхура.

Що собою являє неконтроліруемое сечовипускання під час сміху?

Неконтрольоване сечовипускання під час сміху характеризується нетриманням сечі при сміху, великим обсягом виділеної сечі і, в ряді випадків, повним спорожненням сечового міхура. Гипоактивность детрузора супроводжується декомпенсацією м'язової функції детрузора. При повом розладі відзначається переривання випорожнення сечі при сечовипусканні, а випорожнення сечового міхура можливе тільки при м'язовій напрузі.

Основними симптомами моносімптомного енурезу є сон і важке пробудження, а також збільшення обсягу сечі вночі (поліурія). Типовим прикладом розладу є дитина, якій сложнпро прокинутися і вона мочиться в ліжко через кілька годин після засинання, повністю спорожнити сечовий міхур. Протягом дня проблем із сечовипусканням дитина не демонструє.

У дітей з вторинним нетриманням сечі частіше зустрічаються супутні поведінкові та емоційні розлади. Рецидив нетримання сечі може бути спровокованийстресом, таким як розлучення батьків.

Для дітей з нетриманням сечі характерні:

 

  • Симптоми раптових поїздів до сечовипускання, іноді з раптовим, непереборним бажанням;
  • Неодружені при малому обсязі виділеної сечі, з посиленнямем проявів при втомі, наприклад, у другій половині дня;
  • Виконання дій, спрямованих на затримку сечовипускання, таких як стиснення м'язів тазового дна або стегон, стримування живота, стрибки з однієї ноги на іншу, сидіння на п'ятах або навпочіпки з п'ятої, притиснутою до промежини;
  • Наявність вульвовагініту, перігенітального дерматиту;
  • Наявність інфекції сечовивідних шляхів.

Для дітей з ознаками відстроченого сечовипускання характерні:

 

  • Низька частота сечовипускання (менше 5 разів на день);
  • Відкладене сечовипускання в певних ситуаціях (школа, гра, читання, перегляд телебачення);
  • Збільшення тривалості відстрочення та повноти сечового міхура, наявність дій, спрямованих на затримку сечовипускання (як при нетриманні сечі), поки неконтрольованого сечовивідногопускання неможливо буде уникнути;
  • Повторні періоди м'язового напруги на початку і під час сечовипускання;
  • фракціонування потоку сечі;
  • Неповне спорожнення сечового міхура з наявністю залишкової сечі.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ