Утеплюємо наші вікна
Через щілини у вікнах ми втрачаємо до 15% тепла в своїх будинках і змушені мерзнути , або включать обігрівач. Нас така перспектива не влаштовує, тому вибираємо один з варіантів - або терміново встановлюємо двокамерні склопакети, або "законопачувати" вікна власними силами і підручними засобами. Але спочатку слід уважно придивитися до самого вікна і віконній рамі. Чи немає щілин між рамою і кривими стінами і підвіконням? Саме вони головні винуватці постійних протягів і холоду в квартирах у вітряні дні. Особливо це актуально для багатоповерхівок 80-90-х років, а також це актуально, якщо ви недавно міняли вікна і не встигли заштукатурити укоси.
Заглядаємо в щілини
Деякі господині перед тим, як почати "законопачувати"вікна, змушують своїх чоловіків замазати віконні щілини, і після цього вони підносять до рами запалений сірник або свічку. Особливо часто дме під самим підвіконням над радіатором і по периметру віконної рами, там, де погано поштукатурені укоси. Це відчувається навіть якщо піднести до віконної рами долоню.
Знайшли щілини? Простіше їх задути монтажною піною, А потім зрізати залишки, зашкурить і замалювати укоси. Підійде шпаклівка або замазка. Якщо вмієте і у вас є трохи гіпсу або сухої штукатурки, можна розвести невелику кількість з водою в пропорції 1: 2 і замазати шпателем або навіть пальцем. Аби вітер не гуляв по квартирі або кімнаті!
Чим утеплити?
Кращий варіант - це купити смуги поролону. Для стандартного вікна потрібні товсті (для щілин між рамами і косяками і підвіконь) і тонкі (вони виконують роль ущільнювачів між рамами і стулками вікон). На базарах можна купити поролонові смуги з відходів меблевої промисловості по 3 гривні штука. На одне стандартне вікно "хрущовки" або "брежневки "треба мінімум 5 товстих, а також 5 тонких смуг-ущільнювачів (краще на клейкій основі). Трохи витратитесь, але зате поролон прослужить ще кілька сезонів. Вікно буде мати охайний вигляд, а в кімнаті на 1-2 градуси стане тепліше. А якщо все це акуратно заклеїти широкими смугами білого паперу або малярським скотчем - можна сказати, що блале ви утеплили "на відмінно".
Тепловідбивний екран
А якщо за радіатором опалення установити так званий тепловідбивний екран - збільшиться ефективність батареї на 5-7%. Для цього можна використовувати лист пенофола (спінена основа, з одного боку покрита фольгою), звичайну фольгу на щільному паперіабо пофарбований "сріблянкою" шматок фанери або гофрованого картону. Екран слід встановити під вікном і закріпити за радіатором за допомогою двостороннього скотча або притиснути дерев'яними рейками, які прикріплюють до стіни шурупами.
І ще кілька нюансів ...
- Також зберегти тепло в кімнаті допоможутьжалюзі або щільні штори світлих відтінків (можна навіть подвійні). Ними закривають вікна на ніч. А днем ??дайте можливість сонячним променям потрапляти всередину приміщення. Вони також, до речі, допоможуть вам відмінно
- адже воно матиме досить стильний вигляд; - Деякі радять на зиму вішати короткі штори, щоб ті не закривали батареї. І дійсно, такий варіант економить 5% тепла і підвищує температуру в приміщенні на 1-3 градуси. Довгі штори можна заправляти за радіатори опалення, використовуючи, як тепловідбивний екран;
- А на підвіконня (на стику знижньою частиною рами, особливо якщо на них стоять вазони з квітами), поставте "підкладку" від протягів з листа фанери, товстого картону або складеної в декілька шарів щільної тканини;
- Якщо немає бажання возитися з утепленням вікон заради якихось 2-3 додаткових градусів, доведеться померзнути до весни, а в наступномуроці (якщо будуть гроші) варто зайнятися комплексним утепленням будинку - від заскленій лоджії і теплого фасаду і до нових склопакетам, сучасним радіаторів і підлозі з підігрівом.