Атакуємо організм вітамінами
З настанням весни ми починаємо скаржитися на сонливость, втому і дратівливість. Нерідко причиною цього може стати нестача необхідних організму вітамінів. Отже, ставимо на контроль питання достатнього надходження вітамінів. І ще раз нагадуємо собі, з чого їх можна отримати. І розповість нам про це Михайло Воронін - редактор порталу:.
Вітаміни та полівітаміни
Вітаміни та мінеральні речовини необхідні нашому організму для обміну речовин, роботи органів, оновлення тканин і виконують функцію каталізаторів різних ферментних систем.
Значення вітамінів для організму - велике. Їх добова доза незначна, однак при відсутності або недостатній употребленіі вітамінів (авітамінози і гіповітамінози) в організмі спостерігаються патологічні стани - від втоми до розвитку різних хвороб. Існує більше двадцяти видів вітамінів. Залежно від розчинності вони поділяються на водо- і жиророзчинні. До жиророзчинних відносяться A, D, H. Їх засвоєння проходить за допомогою жиру або жовчі, якавиділяється печінкою. Продукти, збагачені цими вітамінами, краще вживати в контакті з жиром. Тобто не цукор з морквою, а салат з моркви з майонезом або олією.
Авітаміноз (крайня форма нестачі вітамінів) сьогодні зустрічаються вкрай рідко. Можливо, це пов'язано з соціальним фоном, інформативністю паціентов, доступністю різних продуктів харчування, рівнем життя. Такі крайні випадки захворювань зустрічалися раніше.
Зараз ми більше маємо справу з гіповітамінозом. Він виражається через:
- Слабкість м'язової діяльності;
- апатія;
- Заторможенних;
- Зниження фізичної та інтелектуальної активності.
Кінець зими - початок весни - період, коли природні вітамінні джерела втрачають свою цінність, зменшується кількість вітамінів. Тому рекомендується прийом штучних полівітамінних комплексів. Їх зараз прочень багато. Вони містять і загальні комплекси вітамінів, і спрямовані на дефіцит окремих вітамінів. Крім того, багато вітамінів виробляється в нашому кишечнику. Але взимку багато хворів грипом, ангіною, тому вживали антибіотики. Вони викликають нестачу вітамінів. Адже антибіотики стерилізують кишечник, знищуючи не тільки шкідливі, але й кориснібактерії, які виробляють вітаміни. Тому обов'язково в цей період слід вживати йогурти, препарати, які нормалізують флору кишечника. А ось нестача сонячного випромінювання затримує утворення вітаміну D3. Тому солярій в малих дозах теж стане корисним для імунітету навесні, особливо в похмурі дні.
Е - найкращий друг шкіри
Важливе місце займають вітаміни в косметології. Адже шкіра - найбільш видима ділянку тіла, і всі негативні результати і процеси організму, як кажуть, - « на обличчі & raquo ;. Серед молекул, здатних виявити ефективну місцеву дію, вітаміни демонструють багатий асортимент можливостей. Протягом последних років їх використання було обмеженим, оскільки вважалося, що ці речовини не проникають у шкіру при місцевому застосуванні. Але останні фармакологічні дослідження навпаки довели здатність вітамінів дефондувати крізь роговий шар епітелію, проникати в епітеліальні шари і брати участь у їх відновленні. З усіх вітамінів, які применяються для нанесення на поверхню шкіри, дуже популярними в косметології є вітаміни А, Е, С, К, В5.
Вітамін А
Вітамін А головує в процесі відновлення шкіри, волосся, нігтів, підтримує захисні функції шкіри, слизової оболонки, підвищує ефективність ферментів шкіри, покращує еластичністьі загальний стан. Однак його слід вживати обережно й обмежено. Передозування може бути шкідливим.
Вітамін С
Виробленні колагену сприяє вітамін С. Він також покращує стан капілярів, омолоджує шкіру, освітлює, робить її сяючою.
Вітамін К
Вітамін К зміцнює стінки судин, бере участь у кровотворенні і використовується для чутливої ??шкіри обличчя, схильної до купірозу.
У період кризи, та й не тільки, звичайно, краще використовувати натуральні джерела вітамінів. Більшість аптечних препаратів мають синтетичні вітаміни. Тому їх дія не таке сильне і активне.