Карієсом можна заразитися ...
Не всі мами знають, що цілувати маленької дитини в губи - це все майже те саме, що закласти в ротик міну уповільненої дії. Фахівці застерігають: до чотирьох років дитина ризикує заразитися через поцілунок не тільки герпесом, але і бактеріями, які в майбутньому можуть призвести до виразки шлунка і ... карієсу. обов'язково потрібно проводити під наглядом лікарів.
Що таке карієс?
Вчені довели: карієс - це інфекційне захворювання, збудник якого може передаватися в тому числі і через поцілунок. Карієс, як і багато інших стоматологічних захворювань, останнім часом помолодшав. Чорні діри з'являються вже на молочних зубчиках. І не тільки бактерії псують зуби малюка. Неправильний прикус, стоматити, проблеми з яснами - ці і багато інші проблеми доводиться вирішувати дитячих стоматологів. Про тих, хто повертає дитині красиву посмішку, розповідає головний лікар стоматологічної поліклініки «Світлофор» Надія Іванівна.
Надія Іванівна, ви працюєте в поліклініці дуже давно. Дійсно завоювати довіру маленьких пацієнтів завжди складно?
Зазвичай діти приходять до стоматологів або з погано прихованим страхом, або ж, як ось зовсім маленькі, можуть активно захищатися від "злої тітки в білому халаті» - таких вони бачать лікарів у своїй дитячій уяві. Плюються, б'ються, кричати, не дають лікувати, навіть можуть забруднити доктора з ніг до голови (спрацьовує блювотний рефлекс) - як бачите, в чому наша праця є екстремальною. Згадайте себе в дитинстві, не доводилося дорослим міцно утримувати вас у кріслі, поки стоматолог проводить маніпуляції з вашими зубами? Дуже важливо вміти працювати саме з дітьми, знайти до них підхід, витримати їх невдоволення. Багато молодих лікарів психологічно не витримують напруження, яке створюють своєю поведінкою їх пацієнти (а у нас лікуються діти різного віку, від немовлят до 17-літніх підлітків). Саме тому в поліклініці відбувається відтік кадрів, лікарі шукають собі більш легкого і спокійного заробітку.
Почастішали візити до стоматолога у весняний період?
Відвідини нашої поліклініки є "популярним" протягом усіх сезонів. Типові причини зимових "проблем" із зубами - хокей, ковзани, санки; влітку »ворогами» для зубів стають гойдалки, ролики, самокати, скейти тощо. Хіба що влітку частіше загострюються запальні процеси, можуть з'явитися ускладнення від несвоєчасного лікування зубів.
Що робити, щоб стоматолога довелося відвідувати рідше?
Турбуватися про зуби потрібно з раннього дитинства. Будь-яка випадковість може зіпсувати природну посмішку на все життя. На 50 відсотків здоров'я зубів залежить від гігієни, рівно на стільки ж - від стану внутрішніх органів (це можуть бути як спадкові хвороби, так і придбані). Головне - навчити дитину з дитинства правильно полоскати, промивати (варто це робити розчином солі і соди, що зрівнює кислотну середу від прийнятих вуглеводів) ротову порожнину, - адже там більше мікробів, які негативно впливають на зуби, - а також не їсти на ніч солодкого та регулярно чистити зуби. Дотримання цих нескладних правил - ось що є запорукою гарної усмішки! І найголовніше: незалежно від того, болять зуби чи ні, візьміть за правило відвідувати стоматолога хоча б раз на півроку.
Поспілкувавшись з фахівцем і отримавши цінні поради, вийшла з кабінету, якого даремно боялася в дитинстві. І тепер повинен сказати, що саме цим лікарям я б довірила здоров'я усмішки своєї дитини. А ви дотримуєтеся всі рад, про які прочитали в нашій статті?
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.