Головна : Новини

Які є види гравірування

, 23:03
0 1638

Малюнок або підпис на виробі з металу додасть вашому подарунку цінності і унікальності. На сьогоднішній день є всього 4 методу нанесення зображення на метал:

  • електрохімічне нанесення;
  • механічне гравірування;
  • ручне зафарбовування фарбою;
  • лазерне гравірування.

Електрохімічне нанесення

Гравірування зроблена цим методом є найбільш поширеною. Вона дуже проста в застосуванні. Щоб її здійснити навіть необов'язково бути професійним художником.

Механічне гравірування

У такому випадку знадобиться спеціальний інструмент - гравер, а також і інші інструменти. Щоб здійснити гравіювання даним методом, необхідно мати навички роботи з гравиром, оскільки без цього чіткий напис у вас просто не вийде. Зараз можна знайти гравірувальні майстерні, правда найчастіше, там вам запропонують лише стандартні написи. Про унікальність ви можете тільки мріяти. Така гравірування недорога.

Ручне зафарбовування фарбою

При даному методі фарбу наносять вручну або за допомогою трафаретів. Це найпростіший спосіб нанесення з існуючих. Правда він має один мінус – такий напис можна видалити без особливих зусиль використовуючи абразивні засоби або розчинник. З цього випливає, що довготривалу напис даними способом зробити не вийде.

Лазерне гравіювання

За допомогою даного виду гравіювання ви зможете нанести зображення будь-яких відтінків і деталізації. Правда тут застосовують дуже дороге обладнання. З цього випливає, що лазерне гравіювання можна зробити лише у спеціальному ательє. Наприклад, ви можете зробити тут: kharkov.gravirovka-ua.com.ua.

Далі більш детально ми розглянемо електрохімічний метод гравірування.

Що вам може знадобитися в процесі гравірування?

Для даного методу гравірування вам знадобиться декілька доступних і нескладних пристроїв:

  • дроти;
  • струм близько 0.5 А;
  • праска;
  • ізолента або скотч;
  • тонкий папір;
  • трохи пластиліну;
  • розчин солі;
  • ватні тампони;
  • безбарвний жіночий лак для нігтів.

Абсолютно все з высшеперечисленного ви можете без особливих зусиль знайти практично в будь-якому будинку. У тому випадку, якщо чого-то у вас вдома не буде - ви можете знайти відсутні елементи в найближчому магазині. Вартість даного комплекту вельми невелика. Саме тому сьогодні електрохімічна гравіювання має дуже широке застосування.

Гравіювання можна наносити практично на будь-яку рівну площину з металу. Бажано, щоб вона була відполірованою. Для гравіювання не підійдуть рельєфні поверхні.

Текст або зображення, які ви хочете нанести безпосередньо на металевий виріб, необхідно завчасно підготувати і після роздрукувати його на лазерному принтері.

Основний процес
Безпосередньо перед самим нанесенням гравіювання необхідно за допомогою спиртових рідин знежирити і очистити робочу поверхню з металу. Після даної обробки краще до поверхні не торкатися.

Заздалегідь вирізаний малюнок прикладывам до потрібної області. Щоб уникнути зрушень, потрібно приготувати пінцет.

Далі за допомогою праски необхідно розігріти наше зображення разом з поверхнею металу. Необхідна температура подбираеться індивідуально, оскільки вона залежить від властивостей самого металу. Починати потрібно з максимального нагріву протягом декількох хвилин.

В тому випадку, якщо поверхня буде нерівною, вам необхідно буде використовувати ватяні тампони, і старанно пройтися по всім «проблемним» на робочих місцях без винятку.

Тепер необхідно дати нашому виробу охолонути. Після чого ви можете прибрати паперову заготовку з самого виробу. В результаті виконаних маніпуляцій зображення залишиться на його поверхні. Наступним кроком буде відділення рисунок 2-ої поверхні за допомогою скотча і пластиліну. Після цього необхідно буде зробити якусь ванну, куди буде заливатся сольовий розчин.

Далі позитивний дріт потрібно підключити до поверхні самого виробу, а негативний дріт потрібно буде помістити в сольовий розчин, але не торкаючись металу. Обов'язково потрібно переконатися, що 2-ий провід не стосується металу, тобто дна, інакше станеться замикання.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ