Головна : Новини

Все про народну медицину: старовину і наші дні

, 15:08
0 1341

«Офіційна» і народна медицини ростуть з одного джерела – інтуїтивних знань, які ккасаются властивостей трав, мінералів, води і різного роду дієт. Початки цих знань присутні і у багатьох диких тварин – вони можуть вилизувати рани, при цьому їх добре очищаючи, можуть відмовлятися і від будь-якої їжі, якщо відчувають себе не дуже добре, валяються у багатьох лікувальних грязях. Стародавні люди, як не дивно, лікувалися таким же чином… Це відбувалося поки не почали застосовувати хірургію і різного роду цілющі магічні ритуали. До речі, сьогодні ви можете придбати на сайті: http://www.phoenixbooks.ru/tags/tag/narodnaya-medicina.

Наскільки дієвими вважалися їх ліки і методи лікування?

більшість відомих шаманів, знахарів, а також костоправів ви ніколи не побачили б лабораторій або ж підручників з медицини. Всі знання зазвичай передавалися усно, тобто від матері до дочки, від досвідченого наставника до учня, при цьому зовсім не змінювалися рецептури. У той час як всі «офіційні» медики були вже на шляху прогресу, тобто непогано вивчали анатомію і фізіологію людства, винаходили все нові й нові ліки або ж інструменти, народні цілителі ніколи не зраджували бабусиним засобів, які вважалися вже багато років перевіреними.

Які методи були найбільш популярними серед народних цілителів різних країн?

  • Трави

В першу чергу – це були трави. Рослини зазвичай розтирали, могли їх відварювати, жувати, воскурять, сушити, наполягати на вині, жирі або ж крові тварин. Часто посипали свіжі рани порошком, які зробили з листя, а також прикладали кору деяких дерев. Використовували як безпечні, так і небезпечні травички. Найчастіше всі «зелені ліки» застосовували тільки за призначенням – величезна кількість сучасних ліків і сьогодні має безпосередньо рослинне походження.

  • Ліки тварин

Ліки тваринного походження і до сьогодні високо цінуються в багатьох країнах, наприклад, в Африці, Азії і навіть Австралії. Особливо добре це можна подивитися у кочових племен і скотарів. Шамани і чаклуни зазвичай рекомендували пити молоко, кров і жовч багатьох тварин, а також говорили, що корисно прикладати свіжу печінку або ж змащувати себе жиром. Іноді вони стверджували, що необхідно приймати порошок з рогів і є все, що було в шлунку ведмедя або оленя, яких тільки що вбили.

  • Масаж, костоправство і фізіотерапія

Масаж, костоправство та фізіотерапія (сюди зазвичай входить розтирання, розминання і розгладження) давно знайомі майже всім народним цілителям світу – починаючи від Сибіру і закінчуючи до Полінезії. При цьому використовують різного роду технології - в арабських країнах застосовують масаж саме п'ятами, у таітян – всім тілом, у японців – невеликими каменями, у китайців – масаж точок.

  • Припікання і обкурювання

Припікання і обкурювання – вважаються також дуже давніми методами лікування. В Європі вони не були популярними, а от у Китаї та азіатських країнах - перетворилися у велику галузь народної медицини – з допомогою багатьох гарячих паличок і різного роду стовпчиків, які були зроблені з величезної кількості цілющих трав, можуть відновити життєву енергію.

  • Баня

Баню для лікування зазвичай використовували багато народів, які, звичайно, зуміли її винайти. В жаркому вологому або сухому пару було прийнято лікувати такі хвороби, як:

  1. Лихоманку;
  2. Хворі суглоби або ж хребет;
  3. А також вправляти грижі і навіть приймати пологи.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ