Як пізнати самого себе?
Пізнати себе - значить зрозуміти, що Людина не може бути ніким іншим! Хто ми є насправді? Хто ми є справжніми? Ще в дитинстві ми починаємо натягувати на себе маски, ми формуємо один або кілька шаблонів, одягаємо на собі якийсь «камуфляж» і носимо його все життя. Нам в цьому допомагає родина, школа, друзі, співробітники, та й просто звичайні люди, часто зовсім незнайомі. При цьому ми віримо в те, що це і є ми справжні. Поступово день за днем ми формуємо себе, підлаштовуючись під установки суспільства в якому живемо. І найсумніше при цьому, що ми йдемо від себе справжніх все далі і далі, ми забуваємо, якими ми є, ми втрачаємо себе, іноді назавжди. І цей невидимий «камуфляж» приростає до нас, переплітається тонкими нитками з нами справжніми, просто вростає в нас.
Як дізнатися хто ми є насправді?
Іноді трапляється диво: ми в якихось ситуаціях раптом стикаємося з тим, що те, що ми є, це не ми. Це нав'язувати язане нам кимось і колись, і ми навіть не пам пам'ятаємо точно, ким і коли. І ми не завжди перебуваємо в тому стані, щоб зіткнувшись з тім, хто мі не є, зрозуміти, хто ми є. А якщо навіть і зрозуміємо, раптово усвідомлюємо це, то немає абсолютно ніяких гарантій, що ми здатні прийняти себе справжніх, прийняти хоча б якусь частинку себе справжнього. До речі, за професійною допомогою ви можете звернути до психолога Олександра Поповського: .
Вісь тут і знаходиться переламний момент життя, момент, коли людина підходить до якоїсь невидимої межі, за якою починається дивовижний процес пізнання себе. Зустріч з самим собою для кожної думаючого і мужньої людини - це подія, що залишається в пам'яті на все життя. Це прозріння, шок, який може бути як радісним, так і не дуже. Це момент істини, коли невидима тонка вуаль самообману, ілюзорності придуманої і нав'язувати язаного світу розчиняється в просторі. І тільки від самої людини залежить, внесення вона якісь коригування в своє життя і чи піде по новому шляху.
Уявіть, що ви йдете по вулиці міста, в якому абсолютно немає жодної людини, жодної машини, нічого живого, крім дивовижної і завжди справжньої, чудової природи. Спробуйте зробити це вранці, коли спить величезне місто, не в селі немає, а саме в мегаполісі. При цьому уявіть, що люди не сплять, а їх просто немає, зовсім немає. Як ви себе будете відчувати? Важко уявити, чи не так?
Приблизно так і відчуває себе людина, яка пізнаючи себе, намагається бути вірним собі справжньому. Вона абсолютно самотня. Їй здається божевіллям змвнити себе і своє життя, легше залишити все як є. У неї не вистачає сил вирватися одному.
Стадний рефлекс
На жаль, на сьогоднішній день, дуже сильно у людей виробився стадний рефлекс. Більшості просто необхідно бути в стаді, але що робити, якщо стадо з перекрученими цінностями сліпо котитися в прірву? Це стадо, як вир, що затягує в свою воронку всіх, що знаходяться поруч з шаленою відцентровою силою. Це гірська весняна ріка просто з неймовірною швидкістю течії. Наше суспільство і є це стадо, оповите серпанком ілюзорності. Ця вуаль, ніби густий туман, стелиться по людству, немов по рівнині, яке далі свого носа нічого не здатне просто побачити. Ілюзія піде, коли всю рівнина буде видно з висоти. Альо в цьому тумані так тепло і затишно, він вабить тому, намагаючись позбавити зору назавжди.
Ми відповідальні за все, що з нами відбувається, необхідно тільки зрозуміти це.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.