Які є типи герпесу?
Всі види герпесу відносять до сімейства вірусів "Herpeveridae". Ця дуже велика група налічує приблизно сто різних вірусів, які можуть вражати земноводних, птахів, ссавців. Але з усіх цих вірус, в людському організмі можуть жити лише 8 представників даного сімейства. Далі ми розглянемо , поращающие організм людини.
Вірус простого герпесу 1-го типу (HSV, ВПГ-1, Herpes Simplex Virus)
Він періодично викликає висип у роті, в області губ або на різних частинах особи. Передається він при контакті з висипаннями. Найчастіше при рецидивах ВПГ-1 з'являється в тих самих місцях, що й минулого разу. Якщо вірус потрапить в очі, тоді утворюються виразки на рогівці або буде розвиватися кон'юнктивіт. При попаданні в мозок - цей вірус викликає энцифолит.
ВПГ-2 (вірус простого герпесу 2-го типу)
Проявляє даний вірус у вигляді висипу маленьких бульбашок, які розташовані поряд з анусом або в області геніталій. ВПГ-2 часто можна отримати при статевих контактах. Якщо 1-е зараження ВПГ-2 станеться під час вагітності, то це може загрожувати розвитку дитини (викликаючи у розвивається ембріона різні патології). А під час проходження дитини безпосередньо по родових шляхах, де є герпетична висип, є величезний ризик зараження дитини неонатальним герпесом.
Герпес 3-го типу (вірус зостера, zoster)
Цей вірус викликає оперізуючий лишай (часто з ускладненнями) на голові, тілі, обличчі, нозі або руці. Найчастіше, він односторонній, тобто висипання з'являються лише з 1-ої боку спини, або на 1-ій нозі (руці). Також він провокує у дітей вітрянку. Заразитися цим вірусом можуть лише ті люди, в чиїх організмах є вірус оперізувального герпесу та хто в дитинстві не хворів на вітрянку. Заразитися можна при контакті зі шкірою хворих на даний тип герпесу.
Герпесу 4-го типу (вірус Епштейна-Барра, ВЕБ)
Він є дуже небезпечним для людей всіх віків. Так, потрапляючи в організм дітей через звичайні рукостискання, зі слиною через рот або з повітрям через носоглотку, він може або не заподіяти зовсім ніякої шкоди, або стати причиною багатьох серйозних хвороб. ВЕБ викликає розвиток: гепатиту, онкологічних захворювань (лімфома Беркітта, назофаренгіальная карцинома), мононуклеозу, герпетичної ангіни.
Герпесу 5-го типу (цитомегаловірус)
Для здорових людей з досить міцним імунітетом даний вірус не представляє ніякої небезпеки. Його дія може помітити тільки люди, які перенесли дуже складні операції, а також особи хворі на Снід і онкологією. Навіть у моменти активації цитомегаловірус майже не вражає шкірний покрив, але він має руйнівну дію щодо внутрішніх органів. Герпесу 5-го типу породжує цитомегаловірусні інфекції, а також може призвести до смерті новонароджених дітей.
Герпесу 6-го типу
Він може бути 2-ух видів і здатний вражати Т-лімфоцити. Перебуваючи в організмі він майже не шкодить здоровому людині, але при ослабленні імунітету, він може стати причиною розвитку менингоэнцифалита, міокардиту, пневмонії, епілепсії. У вкрай важких випадках на його тлі можуть розвинутися лимфогранулесатоз, лімфаденопатія, які можуть бути провісниками Сніду. Герпесу 6-го типу може стати причиною розвитку еозинофілії і викликати гіперчутливість до деяких медикаментів. Найчастіше, цей вірус передається повітряно-крапельним шляхом.
Герпес 7-го типу
Даний вірус офіційна медицина вважає ще недостатньо вивченим, оскільки він відомий лише починаючи з 1990 р. Хоча він і зустрічається часто, але ось хвороби викликає дуже рідко. У людському організмі він живе, найчастіше, з вірусом герпесу 6-го типу і викликає синдром хронічної втоми.
Герпес 8-го типу
Цей вірус має безпосереднє відношення до саркомі Капоші. Вивчати його почали з 1994 р., після того, як його ідентифікували в 1-ий раз. Його активація зустрічається дуже рідко. Даний вірус може проявити себе у онкологічних хворих, а також у хворих на Снід та ВІЛ-інфікованих, вражаючи лімфоцити. Також даний вірус викликає миелому, лімфому і хвороба Кастлемана.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.