Секрети ефективного сну
Сучасне життя йде швидкими темпами, і дуже важливо результативно іспользовать кожен її годину. Тим більше що у більшості людей від шести до десяти з них щодоби губляться на сон, без якого наш організм не може нормально функціонувати. Якщо стоїть питання, треба знати, що при правильному підході після нетривалого сну людина може прокинутися бадьорим і відпочив. А після довгого – розбитим і уставшім. Ділимося секретами, як ефективно використовувати відведені на сон годинник.
Підготовка до сну – не менш важливий момент, як і він сам. Ніяких кави або енергетичних напоїв на ніч дивлячись – нічого, що б пробуджувало організм. Від важких фізичних вправ години за три-чотири до того, як йти в постялина, з тієї ж причини варто відмовитися.
Не їжте жирну або іншу важку їжу перед сном. Якщо хочеться перекусити, краще вибирати щось легке, наприклад, молочний продукт. Така їжа, до речі, сприяє сну, поряд з арахісом, інжиром і бананами. А ось гостра, солодка їжа і з вмістом білка засипає организм навпаки розбудить. Але і голодним йти в ліжко теж не варто – буде важко заснути.
Підготує організм до сну душ. Обов'язково помийте ноги теплою водою – це розслабить, викликавши відтік крові від голови. Подальшому хорошому сну посприяє ванна з ефірними маслами. У воду можна капати масла апеьсіна, мандарина, кедра, ялівцю, лаванди, мускатного шавлії і троянди. Відмінним розслаблюючим ефектом володіє Ваніль.
Також будь вам підкажуть, що для людини корисно спати в провітреній кімнаті. Відкривайте кватирки хоча б хвилин на десять, в ідеалі – на півгодини.
Для швидкого засипання можна прийняти правильну позу. Вважайте, що найбільш дієва - лежачи на боці.
І привчіть себе правильно лягати спати. Організму потрібен режим, і бажано засинати і прокидатися хоч і по будильнику, але в один і той же час.