Рафтинг: Що потрібно знати?
Рафтинг - це незабутня пригода і боротьба з водною стихією, що доставляє неповторні відчуття, проте, рафтинг вимагає чіткого дотримання правил безпеки і наявності необхідного спорядження.
На сьогоднішній день організовується велика кількість рафтинг-турів, наприклад, рафтинг Львів, з урахуванням складності маршруту та рівня підготовки туристів, тому займатися сплавом по річці самостійно вкрай небезпечно.
Тільки при розвиненому почутті колективізму, концентрації всіх сил, суворої дисципліни і неукоснітельноом дотриманні вказівок інструктора рафтинг перетворюється в захоплюючу подорож.
Човни
Для сплаву по бурхливих річках часто використовуються сплавні катамарани - надувні двокорпусні судна з каркасом. Найбільш популярними для рафтингу вважаються дво- та чотиримісні катамарани, хоча зустрічаються також шести- і восьмимісні. Веслярі під час керування судном сидять або стоять на колінах на спеціально обладнаних для цього місцях, і такий стан значно підвищує стійкість катамарана.
Нерідко для сплаву використовуються каяки, що представляють собою різновид жорсткої нерозбірними байдарки: веслування відбувається за допомогою двулопастного весла, а верх судна закритий від попадання води. Закрите від попадання води посадочне місце весляра дозволяє здійснювати постановку човна в початкове положення з перевернутого стану (калааллісут переворот).
Рівні складності проходження траси
Всі річки, придатні для рафтингу, умовно розділені за рівнями складності проходження на 6 категорій. Для новачків доступні сплави по річках 1-ої і 2-ої категорії, які вважаються менш складними, а для 3-ї категорії вже буде потрібно певний досвід, а також фізична і технічна підготовка. До 4-ої і 5-ої категорії відносяться складні річки з сильною течією і довгою низкою порогів, які в змозі подолати тільки водники-професіонали.
Спорядження: Човен для рафтингу та засоби захисту
Де б не проходив маршрут і який би рівень складності у нього не було, кожен учасник сплаву на плоту по річці повинен з усією серйозністю підійти до вибору спорядження та човна. Конструкція човна для рафтингу повинна забезпечувати додаткову страховку від випадання за борт.
Але повністю виключити такий прикрий випадок, як і переворот рафта, неможливо, тому у кожного мандрівника повинні бути індивідуальні засоби захисту: рятувальний жилет, а також шолом. Можливо, є сенс задуматися про додаткову екіпіровку (гідрокостюм і зручне взуття).
Втім, найнадійнішим рятувальним засобом є сам човен для рафтингу. І якщо ви волею випадку опинилася за бортом, то перешкоди легше пройти, міцно утримуючись за рафт, ніж самосплавом.