Ентерол vs Ентерофурил в чому різниця?
Ентерол і Ентерофурил — це препарати, які можуть прийматися при однакових симптомах, проте вони мають різний механізм дії та показання. Далі, ми поговоримо про них більш детально.
Форма випуску та склад
Ентерофурил доступний в аптеках у двох лікарських формах:
- Капсули. Виробники пропонують дозування по 100 і 200 мг. Вони кращі для дорослих пацієнтів — їх можна взяти з собою і досить просто запити водою при прийомі.
- Суспензія. Рідка форма, яка приймається всередину і дає можливість використовувати ліки для лікування дітей з самого раннього віку.
Ентерол також випускається у 2 формах:
- Капсули для перорального прийому.
- Порошок для приготування суспензії.
Чим Ентерол відрізняється від Ентерофурилу?
Вибір між цими двома препаратами повинен відбуватися не по конфігурації випуску (формально для дорослого відмінною підійде і суспензія), а за діючою речовиною і, як наслідок, показаннями до застосування:
- Ентерофурил виготовляється на основі ніфуроксазиду.
- Активним компонентом Ентеролу в капсулах і порошку є ліофілізат бактерій.
Механізм дії та показання
Як вже зазначалося вище, діючою речовиною Ентерофурилу виступає ніфуроксазид. Це унікальне поєднання, яке широко застосовується в медицині завдяки високій ефективності та суттєвим перевагам. Основна фармакологічна дія ніфуроксазиду — протимікробна. З'єднання проявляє активність проти бактерій, в число яких входять: сальмонела, клостридії, ешерихії, стафілококи й інші патогени.
Найважливіша властивість ніфуроксазиду, відсутність системної дії та прояв активності тільки в просвіті шлунково-кишкового тракту. Завдяки цьому, Ентерофурил призначається при кишкових інфекціях з метою отримання етіотропного лікування, тобто усунення першопричини та боротьби зі збудниками. Ніфуроксазид ефективний тільки відносно бактерій, але може призначатися при вірусних діареях з метою запобігання бактеріальних ускладнень.
Бактерії, які входять до складу Ентеролу — пробіотики (більш детально про препарат читайте на офіційному сайті https://enterol.ua/ru/). Це живі організми, що пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів, а також виступаючі субстратом для деяких з них. Після вживання Ентеролу сальмонела та кишкова паличка чіпляються на поверхню сахароміцетів, а потім виводяться з організму природним шляхом, завдяки чому відновлюється баланс мікрофлори та нормалізується робота кишечника.
Додаткова перевага Ентеролу, поліпшення ферментативної активності органу. Після застосування капсул і порошку в клінічних дослідженнях була відзначена підвищена активність лактази, сахарази та мальтази. Такі властивості виявляються корисні при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту або діареї різної етіології.
Отже, що краще, Ентерофурил або Ентерол?
Особливості препаратів:
- Дія Ентерофурил направлено на усунення патогенного збудника інфекції, в результаті чого нормалізація мікрофлори та усунення симптомів відбуваються природним шляхом. Засіб призначають при діареї інфекційного походження.
- Дія Ентеролу не така сильна та більше направлено на корекцію балансу мікрофлори, коли порушення виникли в результаті похибок в харчуванні, при неспецифічних проносах, а також в профілактичних цілях. Препарат підходить для запобігання або усунення діареї, викликаної зміною клімату або неправильним харчуванням.