Ознаки ртутного отруєння
Ртуть - це шкідливий і токсичний метал має сріблясто-білий колір. Він легко рухливий і при ударі поділяється на маленькі кульки. Вона доступна багатьом так як широко застосовується в різних приладах, градусниках, ртутних лампах, деяких фарбах, батарейках і навіть може по які обережності потрапити в будинок після використання в деяких виробництвах. Одна люмінесцентна лампа може містити в собі від 1 до 70 мг ртуті. Термометри, ртутні лампи можуть містити приблізітельно 2 гр ртуті.
При ударі ртуть розпадається на маленькі краплі, розсипається по приміщенню, при цьому легко проникаючи в тріщини будь-яких поверхонь. Поступово вона випаровується отруюючи повітря. Пари її дуже небезпечні і токсичні. Вони мають властивість накопичуватися в організмі, викликаючи головні болі, нудоту і подразниківьность. Ртуть не має запаху. Вона випаровується також на морозі, але не такий швидкий як при кімнатній температурі. В організмі вона руйнує нервову систему, внутрішні органи.Поетому, якщо у вас в будинку розбився ртутно містить прилад, потрібно зібрати всю ртуть і провести, щоб не було подальшого отруєння ртуттю.
Прізнака ртутного отруєння не відразу проявляються, що є небезпечним, оскільки немає можливості своєчасного надання медичної допомоги. Ознаками отруєння цим металом є слабкість, головний біль, у роті присмак металу, слинотеча, нудота, кровоточивість ясен, пронос, блювота.
Якщо сталося так, щоневелика кількість ртуті витекло, не потрібно панікувати, потрібно вживати заходів обережності. Потрібно вивести всіх з приміщення, відкрити вікна, але при цьому закривши двері. Дихальні органи варто прикрити хоча б пов'язкою. Ртуть збирається в гумових рукавичках. Великі крапельки збираються на листок паперу, дрібні за допомогою клейкої стрічки в банку. Заверхности і речі з якими стикалася ртуть необхідно обробити міцним розчином йоду або марганцівки.