Що таке аксіальна грижа
Наш організм являє собою досить складний комплекс органів і систем, кожна з яких мало того, що виконує свої критично важливі функции, так ще робить це, перебуваючи у певному, фізіологічно правильному чи нормальному положенні. Іншими словами, будь-яка з патологій, в результаті якої будь-який орган змінює своє звичне розташування або форму, прямо впливає не тільки на можливість і правильність виконання ним своїх функцій, а й надає подібний вплив на сусідні органи, які перебувають у безпосередньому тактильному контакті. Однією з найбільш поширених груп захворювань, що впливають на форму органів, є грижі, тобто випинання частини органу в область відповідальності інших органів і систем.
Зокрема, грижі, які проявляються в області діафрагми, пов'язані з тим, що некоториє з органів черевної порожнини (або їх частин) проходять (випинаються) в грудну порожнину крізь диафрагменное отвір. У медичній практиці подібні грижі прийнято називати хіатальная або грижами стравохідного отвору діафрагми. Даний патологічний ефект стає можливим завдяки наявності або розвитку дефектів у діафрагмі (додатковихотворів), які зміщують частина (як правило, кардиальную) шлунка в область грудної клітини. При цьому, аксіальна грижа, при якій зсув відбувається через природне диафрагменное отвір називається ковзної, а в разі проходження через дефектне отвір - параезофагіальной.
Може також з'явиться комбінірованний типу. Незважаючи на досить часті випадки виникнення, особливо у жіночої половини людства, дана патологія аж ніяк не є якимось рядовим або нешкідливим явищем. Як і інші типи гриж (міжхребетні, черевні, пахові), аксіальна хіатальная грижа має схильність до ущемлення, що може викликати вкрай небажанінаслідки. Ускладнюється ситуація ще й тим, що захворювання протікає практично безсимптомно до моменту обмеження. Розвиток даної патології відбувається в результаті ослаблення м'язової системи органів ШКТ. Подібний стан розвивається на тлі травм, операцій, серйозних захворювань і в процесі старіння організму.
Лікування, як і при інших типах гриж, може бути або консервативним (терапевтичним), або радикальним (хірургічним). Перший метод включає комплексний підхід з використанням препаратів, дієт і фізичної активності. У разі неефективності терапії та ризик розвитку утиску, проводять оперативне усунення проблеми.