Головна : Новини

Продуктовий набір для зміцнення імунітету

, 10:05
0 439

Як повідомляє портал "Жіноче Щастя":, наш організм - це одна з найскладніших і найдосконаліших структур в цьому світі, яка об'єднує в одному тілі безліч органів і систем. Проте, при такому досконало і сучасному рівні розвитку науки, ми всі також залишаємося частиною цього світу, а отже, змушені ділити планету з різними хвороботворними мікроорганізмами кількість і місцезнаходження яких неможливо спрогнозувати. Природно,вони надають на наш організм згубний вплив, у вигляді розвитку різних хвороб, але відбувається це при збігу двох обставин:

  • по-перше, необхідно, щоб вірус (бактерія) для початку потрапив в організм, що в принципі відбувається щодня, тільки його концентрація не дозволяє йому почати активно дейвідати;
  • по-друге, навіть найменше кількість вірусу може порушити захворювання, якщо природний бар'єр організму - імунітет - не буде достатньо сильним для відображення такої атаки.

Далі розглянемо що ж таке імунітет і як його підтримувати. Імунітетом прийнято називать певну нечутливість (опірність) до різного роду чужорідним організмам, які щодня потрапляють всередину нашого. Імунітет - це бар'єрна реакція організму на клітинному, молекулярному рівні, вироблена і контрольована імунною системою. Вона (імунна реакція) полягає у виробленні імунних клітин в достатній кількостейе для відбиття атаки. До них відносять групи лімфоцитів (Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів, NK-клітин), гранулоцитарних лейкоцитів (нейтрофілів, еозинофілів, базофілів), макрофагів (моноцитів).

При цьому не варто помилятися, ніби імунітет - це універсальна зброя проти вірусів. Так, воно діє і досить ефекале, але тільки в тому випадку, якщо імунна система знаходиться в тонусі, а це залежить від стану всього організму. Нерідко ми стикаємося з поняттям зниження імунітету, особливо в зимовий період і міжсезоння.

Пов'язано це з тим способом життя, який ми ведемо: нестача вітамінів, неправильне харчування, нестача зна і фізичної активності, постійні стреси, погана екологія - все це призводить імунітет в стан "дірявого паркану", а значить, необхідно відновлювати баланс. Кращим варіантом в будь-який час року є поєднання достатньої фізичної активності та продуктів, що зміцнюють імунітет. У числі останніх, можна виділити кілька основних групп, які в обов'язковому або рекомендаційному порядку мають бути присутніми в раціоні людини:

  • білки, особливо повноцінні (м'ясо, риба, представники бобових);
  • фруктово-овочевий набір (морква, буряк, редька, цибуля, часник, хрін, горіхи, яблука, родзинки, курага, гранат, чорнослив і т. д.);
  • продукти морського походження (глибоководна риба, кальмари, морська капуста);
  • кисломолочні культури (йогурти, кефіри, молоко);
  • чай;
  • вода (в достатній кількості вона сприяє виведенийію з організму токсинів і попутно - схудненню).
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ