Головна : Новини

Історія виникнення професії бухгалтера

, 09:48
0 849

Професія бухгалтера є досить популярною і прибутковою сьогодні. Більш детально про цюпрофесії і про те де вчитися на бухгалтера читайте тут:. Однак мало хто знає саму історію виникнення даної сфери діяльності. Цікаво дізнатися те, що ще в Стародавній Індії існували бухгалтери, займалися веденням продукції по сільському господарству. Взагалі перші книги, які містили хоч натяк на бухгалтерію з'явилася ще в 15-16 століттях, зокрема це трактат "Про рахунки і записи".

Перша книга належить італійському математику Луки Пачолі. Що ж до Росії, то вперше ця професія була заснована ще за часів Петра I. Тоді ж дану посаду бухгалтера перекладали як книгодержатель, бо в ті часи всі витратиі доходи, що стосуються товарно-матеріальних цінностей записувались у спеціальну книгу.

Тобто дана професія мала вигляд тільки як робочий апарат, основною функцією, якої було надання інформації. У той час він майже не мав ніякого відношення до управлінських рішень. Лише з часом, коли бізнес начал розвиватися і орієнтуватися на економічний ринок, стало помітно, що бухгалтери відіграють дуже важливу роль та бухгалтерський облік отримав гідне місце в рамках функціонуючої системи.

Сьогодні професія бухгалтера є досить вагомою, і розуміють її значно інакше, ніж в колишні часи. Оскільки зараз вона виконує роль працівника або контролера операцій у банку, на підприємствах чи організаціях. День бухгалтера святкують 16 липня, оскільки саме в цей день було прийнято Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ