Головна : Новини

Підшлункова залоза і її функції

, 17:39
0 1242

Наш організм є одним з найбільш складних і совершенних на планеті, з точки зору еволюції, пристосованості до умов проживання та функціонування самого організму. Він являє собою сукупність різних органів і систем. які діють в сукупності, виконуючи при цьому свої конкретні функції.

Всі процеси, які відбуваються всередині організму, контроліруются за рахунок вироблення контрольних компонентів - гормонів, ферментів. За їх вироблення (секрецію) відповідає ендокринна система, яка складається із сукупності секреторних залоз, що виробляють необхідні ферменти і гормони в достатній для нормального функціонування системи кількості. Однією з найбільш важливих залоз в організмі є поджелудочная заліза людини. Вона є не тільки складовим компонентом ендокринної системи, а й важливим органом системи травлення. Більш детально про підшлунковій залозі можна прочитати на сайті:.

Функції підшлункової залози можна умовно розділити на дві великі групи:

  • внешнесекреторная, яка полягає у виробленні так званого панкреатичного соку, багатого травними ферментами;
  • внутрисекреторная або гормональна, яка реалізується за рахунок секреції групи гормонів, що надають критичне регуляторний вплив на обмінні процеси (вуглеводні, жирові, Білкові).

Ферментативна, травна складова залози представлена ??секрецією таких важливих ферментів, як трипсин, хімотрипсин, амілаза, панкреатическая ліпаза. Гормональна функція полягає у виробленні найважливіших метаболічної гормонів - глюкагону та інсуліну, які, відповідно, підвищуют або знижують рівень глюкози (цукру) в крові. Саме, внаслідок порушення секреції інсуліну людина стає схильним розвитку одного з найтяжчих, відомих науці хронічних захворювань, - цукрового діабету.

З погляду анатомії та фізіології людини, підшлункова залоза являє собою подовженое утворення, яке знаходиться позаду шлунка, щільно примикаючи до дванадцятипалій кишці. Своєю назвою вона зобов'язана тому, що якщо дивитися на людину у вертикальному положенні, то вона знаходиться якраз під шлунком. Це досить-таки велика залоза, яка в зрілому віці може досягати 15-20 см в довжину, при вазі до 80 м З точки зору строїння залози, виділяють її макро- і мікрокомпоненти. До першої групи відносять головку, тіло і хвіст. До другої групи належать екзо- та ендокринні зони всередині залози.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ