Головна : Новини

Особливості договору купівлі-продажу транспортного засобу

, 22:17
0 1508

Купівля або продаж будь-якого транспортного засобу передбачає собою складання відповідного договору.
Цезокрема стосується купівлі-продажу автомобілів та мотоциклів усіх моделей і типів як вітчизняного, так і іноземного виробництва, а також інших агрегатів до них, тобто рам, кузовів, двигунів та інші. До речі, вони не повинні були бути в експлуатації і обов'язково пройшли відповідну сертифікацію, яка встановлена ??правилами торгівлі транспортнимі засобами.

Важливо пам'ятати, що продаж засобів автотранспорту дозволяється особам, які досягли 18 років, а коштів мототранспорту - з 16 років і має бути дозвіл батьків або опікунів.

Заборонено продавати ті транспортні засоби, в яких є дефекти або ті,які загрожують безпеці руху або ж ті, що за технічним станом не відповідають відповідним нормам і стандартам.
Коли відбувається продаж транспортного засобу з неналежною якістю або ж неповним комплектом, то обов'язково ціна повинна бути зменшена і даний засіб знімається з гарантії. Ці дані повинні бути проінФормувати покупцеві. Також на даний транспортний засіб видаються такі документи:

1. Сервісна книжка.
2. Довідка-рахунок, яка вважається підставою для реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ.
3. Інструкція про порядок експлуатації.
4. Касовий (товарний) чек, що підтверджує факт покупкі.

Якщо ж сталося так, то сервісна книжка відсутня, то покупцеві видається довідка про те, що була проведена передпродажна підготовка. Пам'ятайте, що довідка-рахунок повинна бути виконана чорнилом від руки одним і тим же почерком або машинним способом. Також підписано керівником або його заступником, головним бухгалтера і обов'язково має бути печатка.

У разі виявлення покупцем недоліків у придбаному автомобіля або виробничих дефектів в гарантійний період, то він має право на безкоштовне усунення неполадок або обмін на новий автомобіль, в тому випадки, якщо при цьому він сам не порушив правила користуванняабо зберігання транспортного засобу, відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів". Виявлені недоліки мають бути усунені протягом 14 днів.

За обопільною згодою сторін договір може бути завірений нотаріусом, навіть якщо законодавство цього не вимагає.
Після того, як покупець пріобрел транспортний засіб, то він повинен протягом 10 днів зареєструвати його в органах ДАІ. Реєстрація відбувається за місцем тимчасового або постійного проживання громадянина.

Не потрібно реєструвати ті транспортні засоби, в яких підроблені або знищені ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів. Важливо,що ті транспортні засоби, які не зареєстровані в ДАІ - заборонені в експлуатації.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ