Головна : Новини

Як кинути палити?

, 23:49
0 1557

Людина, як найбільш високо розвинене істота на нашій планеті (принаймні з тих, які известни йому самому), володіє високо розвинутою психікою, яка керує більшістю наших дій. Тим не менш, незважаючи на явне переважання соціальних аспектів особистості, глибинні природні інстинкти залишаються, а конфлікт між цими двома категоріями призводить до розвитку небажаних явищ, які прийнято називати шкідливими звичками. Вонивиникають тоді, коли емоційно-вольових якостей стає недостатньо для того, щоб стримувати глибинні бажання.

Механізм куріння

Однією з найбільш масових і поширених шкідливих звичок у світі є куріння сигарет. У чому ж її особливість і чому це так затягівает курця? Справа в тому, що тютюновий дим, який ми вдихаємо при викурюванні сигарети, містить нікотин - одне з тих речовин, яке володіє наркотичною дією, тобто розвитком залежності від куріння. Як один з видів залежності, куріння практично повністю зберігає її структуру. Тобто, присутні елементи, як фізичної, Так і психічної залежності. У першу чергу, людина стикається з психічною стороною залежності від куріння. Суть її полягає в тому, що нікотин, потрапляючи в кров, сприяє зміні настрою, розвитку ейфорії. Природно, отримані позитивні емоції і розслаблення підштовхують людину до чергових "порціях задоволення". З іншого зторони, викурюючи чергову сигарету, людина затягує на шиї зашморг, оскільки організм стає фізично залежним від чергових доз нікотину, яких з кожним разом необхідно все більше. Фізична залежність від куріння характеризується також поняттям абсистентного синдрому або більш відомої в масовій культурі - ломки.

Як побороти куріння?

Наївно вважати, що можна легко, просто переставши це робити в один прекрасний момент. Легко можна кинути камінчик в калюжу, а позбутися системної, комплексної залежності, якої безумовно є куріння, досить складно і багатьом буває не під силу. По-перше, вкрайскладно перебороти самого себе, свій психологічний бар'єр, психологічну залежність, яка буде всіма силами штовхати нас на вчинення чергового акту викурювання сигарети. Крім того, взявши і припинивши куріння ми тут же активізуємо фізичну сторону залежності і її найбільш дієвий інструмент - синдром відміни, відому всім ломку. Ето призводить до того, що стан різко погіршується, організм починає вимагати чергову дозу нікотину. Для того, щоб побороти залежність, необхідно мобілізувати всі внутрішні і зовнішні ресурси (в тому числі і сторонню допомогу). При цьому є малий відсоток людей, яким вдається впорається зі своїм внутрішнім “ я & rdquo ;, перемогти ворога і бросити курити. На жаль, таких людей мало, а більшості явно потрібна допомога фахівців. Як правило, в практиці лікування цієї залежності, широко застосовуються різні заміщають методи (наприклад, нікотинові пластирі, льодяники і т. П.

Висновки

Куріння - це не просто навязчівая звичка, адже вона завдає реальної шкоди здоров'ю людини. Тому кидати курити треба, природно, озираючись на свої особисті резерви і вибираючи тактику дій виходячи з цього.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ