Головна : Новини

Нав'язливі думки - симптоми, причини, лікування

, 03:59
0 1401

Більшість людей хоча б раз стикалася у своєму житті з якоюсьнав'язливою ідеєю, яка несподівано виникала у свідомості протягом декількох днів або більше. Як і причина стресу, часто такі думки виникають на тлі тривожних станів, фобій, перенесених образ, хвилюючих спогадів, невпевненості в собі. Але в реальному житті переслідують думки не представляли для людини ніякої небезпеки, в чомувін через певний відрізок часом переконувався.

Людина не в змозі контролювати появу в своїй свідомості нав'язливих думок. У момент їх виникнення свідомість залишається чітким і ясним, розумовий рівень не страждає. Нав'язливі ідеї можуть супроводжуватися депресивними емоціями, передвістям тривоги. Людина повністю усвідомлюєне зовсім здоровий характер нав'язливих думок.

У кожного індивідуума своя тема і причини виникнення нав'язливості. До найбільш поширених прикладів нав'язливих думок можна віднести:

  •   роздуми про смертельну хворобу;
  • нестримне бажання перевірить ще разь, вимкнено електрику (праска, телевізор, освітлення), перекритий чи газ і вода, замкнені чи двері;
  • тривожне очікування повторити життєву долю батьків;
  • боязнь зробити щось недостатньо добре і бути за це покараним і т. Д.

Методи позбавлення від нав'язливийівих думок!

Стратегія боротьби з нав'язливими станами складається з декількох етапів і способів.

Прийняття цих думок

Кожна людина посилено пручається виникненню нав'язливих думок. Але такий опір безглуздо і тому воно лише даремно забирає сили. нужно спокійно прийняти як даність і уявити собі, що тепер ви на півдорозі до перемоги над проблемою.

Запис або висловлювання вголос негативних думок

Свої небажані думки можна записувати в спеціальний щоденник або зошит. При цьому, ви дасте вихід негативної енергії, ніж полегшите свій стан.
Інший варіант – повідати про свої нав'язливих думках родичам або друзям. Це дасть можливість виявити накопичені емоції і відчути підтримку.

Створення позитивного образу

У момент коли вас атакують нав'язливі думки, уявіть собі пережитий момент або вигаданий об'єкт, які викликаютьу вас позитивні емоції. Таке моделювання ситуації допомагає витіснити непотрібні думки.

Висновки

Щоб досягти результату в сутичці з нав'язливими думками, важливо вірити у свої можливості і наполегливо йти до перемоги. Якщо самостійно впоратися з цим відхиленням не виходить, проконсультуйтеся у психотерапевта.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ