Головна : Новини

Кіста Бейкера колінного суглоба

, 03:54
0 1113

Кіста Бейкера отримала таку назву на честь лікаря Бейкера, який вперше проназовні це захворювання. Зовні кіста схожа на грижеобразное випинання в області коліна. Розміри кісти можуть значно варіюватися, але зазвичай її розмір становить 3 см. Кіста заповнена суглобової рідиною жовтуватого кольору. Найчастіше до процесу залучається тільки один колінний суглоб. Кіста Бейкера колінного суглоба частіше виникає у маленькихдітей і людей старше 40-ка років.

Причини

Причинами появи кісти в старечому віці є зношування суглобів і метаболічні порушення. Також патологія може розвиватися в будь-якому віці, якщо у людини є такі захворювання, як артрит, остеоартроз, травма хряща доолена. Які ж симптоми захворювання? Особливість полягає в тому, що на початкових етапах свого розвитку кіста ніяким чином не турбує людину. Але з часом людина відзначає появу болю, а також утруднення при ходьбі. На даному етапі вже чітко візуалізується округла пухлина під коліном. Для діагностики захворювання буде потрібно проведення таких методів дослідження, як МРТ, рентгенографія та УЗД колінного суглоба, діафаноскопія.

Лікування

Яке ж лікування захворювання? Існує два напрямки лікування: консервативне і оперативне. Безумовно, вибір того чи іншого методу визначає лікуючий лікар за визначенийвим показаннями. Консервативне лікування являє собою введення голки зі шприцом в кісту. Таким чином відбувається відсмоктування вмісту кісти в шприц. Після проведення процедури в кісту вводять протизапальні та гормональні препарати. Не завжди достатньо однієї процедури. Нерідко після процедури виникають рецидиви. Тому обов'язковою уСлово є регулярне відвідування лікаря. Крім того, добре знімають запалення фізіотерапевтичні процедури. Детальніше про методи лікування читайте на сайті.

До хірургічного лікування зазвичай вдаються в тому випадку, коли інші методи лікування не надали вираженого ефекту. Хірургічне лікування заключається в висічення кісти. Операція проводиться під загальним наркозом, тривалість процедури в середньому становить всього двадцять хвилин. Після операції на ногу накладають гіпс або тугу пов'язку. Повноцінна ходьба відновлюється на сьомий день.

Оссложненія

Захворюванням безумовно нужно займатися вчасно. У деяких випадках можливий розвиток ускладнень. До найбільш поширених ускладнень відносять:

  1. Розрив кісти;
  2. Здавлення великогомілкової нерва (внаслідок відзначаються поколювання й оніміння ноги);
  3. Здавлення кровоносних і лімфатичних судин (в результаті спостерігається біль і набряклість голені);
  4. Тромбофлебіт глибоких вен гомілки;
  5. Варикозне розширення підшкірних вен гомілки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ