Головна : Новини

ГРЗ: механізми розвитку та лікування

, 11:31
0 364

Ці три літери, що утворюють абревіатуру однією з наиболее поширених у світі груп захворювань, знають усі люди на нашій планеті, оскільки кожен з нас, хоч раз, але відчував на собі їх дію. Якщо вірити офіційній статистиці МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров'я, то середньостатистичний дорослий чоловік за рік хворіє на одну з форм гострої респіраторної інфекції порядку двух-трьох разів, тоді як діти і зовсім можуть перенести до десяти випадків захворювання.

Частота виникнення ГРЗ залежить від віку (чим людина дорослішими, тим він рідше хворіє на простудні захворювання) і пори року. Останній фактор також називають сезонним загостренням, оскільки зростання захворюваності спостерігається в Межсезонность (осінь-зима, зима-весна), коли існують найбільш оптимальні умови для розмноження і поширення вірусу, а також взимку, внаслідок переохолодження (оскільки свіже морозне повітря навпаки є ворогом вірусів).

У нашій країні в ці періоди практично щорічно оголошуються карантинні заходи, Оскільки навіть найпростіше ГРЗ може укласти на лікарняне ліжко сотні тисяч громадян. Про те що таке ГРЗ і його лікуванні нам розповість Іванов Р. А. - редактор блогу "ВСЕ": kak-lechit-vse.ru.

Що таке ГРЗ?

Гостре респіраторне захворювання (ГРЗ) - це ціла група супутніх захворювань, що вражаютьносо-і ротоглотки, а також верхні дихальні шляхи. Всі ці захворювання об'єднують такі симптоми: нежить (риніт), кашель, біль у горлі, чхання, гіпертермія і т.д. Розвиток захворювання викликають штами вірусів (при цьому захворювання називають ГРВІ - гостра респіраторно-вірусна інфекція) або бактерій (в цьому випадку маємо справу з бактеріальної танфекціей).

Механізми розвитку ГРЗ

У нормальних умовах в організмі людини присутня безліч вірусів і бактерій, які не викликають ніяких шкідливих наслідків і захворювання. Тим не менш, при збігу певних обставин, все те, що було прихованим активізується стократно. Таких причин три:

  • Вірусна атака на організм, переважна загальний і місцевий імунітет, що в свою чергу створює відмінні умови для розмноження бактеріальної мікрофлори і загальне ускладнення протікає ГРЗ;
  • Переохолодження, яке створює прекрасні умови для розмноження вірусів і бактерійий, оскільки пригнічує імунітет;
  • Місцеве зниження імунітету, внаслідок перевтоми, пережитих стресів, післяопераційні періоди.

Крім того, важливу роль в організації комфортних умов для розвитку і розмноження патогенних мікроорганізмів відіграє состояние повітря в кімнаті. Останні рекомендації ВООЗ припускають підтримку в приміщенні щодо вологою (60-70%), прохолодною (в районі 18-20 градусів) атмосфери.

Лікування ОРЗ

З точки зору природи захворювання, стратегії лікування також будуть відрізнятися, наприклад, вірусна інфекція пригнічується за допомогою протівовірусних препаратів, тоді як інфекції бактеріального типу, що часто є ускладненням попередньої, усуваються за рахунок застосування антибактеріального типу ліків, тобто - антибіотиків. Чим швидше й адекватніше буде терапія, їм швидше і безболісно.

Висновки

Враховуючи масштаби щорічних віруснихепідемій, кращим засобом для боротьби з ними є профілактика.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ