Головна : Новини

Вилікувати гострий апендицит тепер можна без хірургічного втручання

, 13:50
0 325

Стандарти сучасної медичної допомоги на увазі виключно хірургічне лікування гострогоапендициту. Причому дане хірургічне втручання стало настільки поширеним і рутинним, що більшість лікарів навіть не замислюються ні про, ні про альтернативні методи лікування, наприклад, без порушення зовнішніх шкірних покривів.

Як би там не було, недавнє дослідження показало, що близько 80% пацієнтів здіагнозом гострого апендициту можуть бути успішно вилікувані за допомогою банального призначення курсу антибіотикотерапії. До відповідного висновку прийшла доктор Пауліна Салмінен з Лікарні Університету Турку, на основі проведеного їй же дослідження.

Існує дві основні групи гострого апендициту: з риском розриву апендикса, і без такого. Якщо є ризик, що може статися розрив апендикса, звичайно, мова йде виключно про хірургічне лікування. Однак, при більш м'якою форму даної патології цілком достатнім може виявитися призначення антибіотиків. Причому така форма захворювання зустрічається набагато частіше, а тому апендектомія, тобто удАлен червоподібного відростка хірургічним шляхом, не є доцільною. Для точного постанови діагнозу необхідно своєчасно провести комп'ютерну томографію.

У дослідженні брало участь 530 пацієнтів, яким було призначено або хірургічне лікування, або 10-денний курс антибіотиків. У 99,6% операція була проведена успішна. У групі хворих, що приймали антибіотики, 73% операція не знадобилася. 23% учасникам дослідження довелося провести хірургічне видалення апендикса протягом року після проведеного лікування антибіотиками, втім, такі операції не супроводжувалися ніякими ускладненнями.

классичесиекая медицина увазі повсюдне оперативне лікування гострого апендициту. Такий вид втручання став звичним для хірургів по всьому світу і не викликав сумнівів протягом багатьох років, але саме завдяки дослідженню Пауліни Салмінен подібні стандарти лікування можуть бути переглянуті. Тим більше, що за десятиліття розвитку медицини з момента першої успішно виконаної апендектомії помітно розвинулася фармація та були вироблені потужні антибіотики. Розвиток сучасної медицини дозволяє по-новому поглянути на багато класичні медичні проблеми.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ