Головна : Новини

Цікава інформація про мишоподібних гризунах

, 23:37
0 537

Задовго до появи теорії про природну вогнищевих болезней добре відомо, що дикі тварини можуть бути носіями і джерелом збудників різних захворювань.

Гризуни в цьому процесі займають особливе місце, так як дана група ссавців представлена ??найбільш численними носіями інфекцій.

У межах Російської Федерації налічується 28видів гризунів. Особливе значення, як медичне, так і господарське, мають звичайні види ссавців, насамперед синантропні гризуни - сірий щур і домова миша. Серед диких - соня лісова, польова миша, желтогорлая, лісова, миша-крихітка, бурозубка, звичайна полівка і руда полівка. Інша про гризунів доступна на сайті interesting-information.ru.

Розподіл мишоподібних гризунів в біотопах пов'язано з наявністю характерних умов для даного виду місця перебування. Лісові біотопи - типові місця для лісової миші, желтогорлиє миші, рудої полівки, соні лісовий. Миша - крихітка воліє вологі високотравні і чагарникової зарості навколо річок, каналів, Боліт, на ділянках полів, які обробляються. Польова миша постійно знаходиться на ділянках з чагарниковою рослинністю. Звичайна полівка зустрічається на луках, пасовищах, виноградниках, садах. Поселення її можна знайти на галявині лісу, долинах північно-західній частині Карпат. Синантропні види гризунів - будинкова миша, сірий щур у своєму рарозподілом, пов'язані з житлом людини. У теплий період року вони зустрічаються в природних біотопах, навіть на значній відстані від населених пунктів, ферм та інших господарських будівель.

Негативна роль гризунів

мишоподібних гризунів в господарській діяльності людини належить негативна роль. Домінуючі види гризунів завдають шкоди сільськогосподарським культурам і лісовому господарству. Синантропні гризуни - шкідники врожаю, як на полях, так і складах, поїдають і знищують продукти харчування та корми.

Гризуни є носіями і джерелом збудників природно-вогнищевих інфекцій. Найбільш распростпораненим і небезпечним з даної групи захворювань є лептоспіроз, який зустрічається на всіх континентах і майже у всіх природних зонах. Збудник лептоспірозу виділяється з сечею гризунів, при цьому забруднюючи воду, грунт, продукти харчування. У природі майже кожного регіону найбільш поширені лептоспіри серогрупи Pomona, основним носіїм яких є польова миша і становить 44,4% в сумі інфікованих дрібних ссавців небезпека захворювання на лептоспіроз найгостріше виникає в літньо-осінній період, що пов'язано з масовими виїздами населення в природні вогнища.

У перелік природно - вогнищевих інфекцій, пов'язаних з мишоподібними гризунами відносяться туляремія, Лістеріоз, ієрсиніози, псевдотуберкульоз та інші. Щоб уникнути захворювань необхідно дотримуватися простих санітарних правил: мити руки перед їжею, не вживати в їжу немиті овочі та фрукти, продукти зберігати недоступними для гризунів, діючі колодязі надійно герметизувати, уникати вживання води з випадкових джерел. З профилактических заходів - знищення гризунів, шляхом суцільної дератизації.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ