Головна : Новини

Наркомани лікуються самостійно ...

, 23:30
0 401
< p style = "text-align: left;"> Андрію 20 років. Він один з наймолодших. Енергійний хлопець з   зовсім не схожий на людину з трагічним життєвим пропитом. Коли він прийшов вперше в реабілітаційному центрі, то відверто кажучи, дуже сумнівався у відновленні свого здоров'я і повернення до нормального життя. Порожній бездушний погляд, апатія. Він ледве тримався на ногах. Андрій потрапив у центр з алкогольною залежністю. Відразу після смерті батька, який, до речі, помер саме через спиртне, парень раптово для себе захопився горілкою. Де його тільки не пробували лікувати - і в наркодиспансері, і в психлікарні, навіть у так званих народних цілителів. Все марно. Ще трохи і хлопець перетворився б на « овоч & raquo ;, передозованій медпрепаратами. Він досі пам'ятає ту життя. Це було як у тумані. Його тодішні стан можна описати однимсловом - одержимість. А в центрі він відразу відчув внутрішній спокій. Щоденні бесіди з жителями центру, які побороли аналогічні хвороби, релігійне навчання відродили його.

За словами багатьох директорів саме таких центрів, в тяжкими є перші два тижні. Це період постійної ломки і крайньої емоціїіональной нестабільності. Хлопці страждають, не можуть спати, не можуть їсти. Треба постійно бути з ними поруч, підтримувати. У середньому необхідно півроку для позитивного результату, хоча все залежить від індивідуальних особливостей. Звичайно, виліковуються не все. Часто було й таке, що один з пацієнтів просто втік під час прогулянки. Щоб відмовитися від того жаху, потрібно дійсно величезне бажання.

Начебто монастиря

Протягом усього часу лікування хворому забороняється мати при собі мобільний телефон, гроші, виходити одному за межі центру. Ще одна особливість - людини, яка звернулася за допомогою, направляють саме в реабілітаційний центр, которий знаходиться далі від місця проживання. Тобто всі потенційні шляхи для контакту з минулим зводяться до мінімуму. Також у центрі є чіткий поділ на чоловічі і жіночі осередки. Так дотримується принцип повного самоконтролю і витримки. « Щось на зразок чоловічого і жіночого монастирів & raquo ;.

Багато такі центри живуть на благотворітельние внески самих жителів, їхніх родичів і меценатів. Іноді отримують часткову допомогу від основного осередку в Києві. Також час від часу беруться за тимчасові підзаробити - розклеюють оголошення, допомагають бажаючим по господарству. Втім, працювати за межами центру дозволено тільки тим, хто пройшов перший, найважчий етап.

Повністю вилікувати наркотичну залежність неможливо, оскільки це хронічна хвороба. Можна тільки залікувати. Медикаментозна терапія ефективна при ломки. А от подальше внутрішній настрій залежить тільки від пацієнта. Саме за психологічною терапією, за словами лікарів, слід звертатися в реабілітаційні центри.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ