Головна : Новини

Що під собою приховує підвищене тиску, і як від нього позбавиться?

, 10:16
0 360

Підвищений артеріальний тиск (гіпертонія) є наиболее поширеною людської хворобою і від неї страждає кожен 5 доросла людина в Україні. Офіційна статистика показує 10 млн. Хворих на гіпертонію. Єдиний спосіб вчасно виявити гіпертонію - це регулярно проводити вимірювання свого тиск.

До яких ускладнень призводить гіпертонія?

Підвищений артеріальний тиск несе під собою загрозу для людини через різні ускладнення. Якщо не проводити, то у вас може розвинутися таке захворювання, як інсульт.

Неконтрольоване високий тиск набагато прискорює процес, такий як атеросклероз - тобто відкладення жирових елементів на стінках артерійий і артеріол, що призводить до появи потовщення стінок посудини і звуження їх просвіту. Якщо цей процес не лікувати, то може статися закупорка судини або серця, і тоді розвивається інфаркт міокарда, або судин мозку - і тоді виникає інсульт.

Чим старше пацієнти, тим більший внесок має гіпертонічна болезнь в смертність, пов'язану з кардіоваскулярними подіями, і тим меншу роль відіграють при цьому інші фактори серцево-судинного ризику. Це принципово важливий факт з точки зору визначення підходів до лікування літніх пацієнтів, чисельність яких стрімко збільшується у всьому світі.

Категорія пацієнтів пожілого віку характеризується високою частотою розвитку ізольованою систолічною гіпертензії. Підвищення систолічного артеріального тиску (САТ) на кожні 10 м рт. ст. при цій патології призводить до збільшення загальної смертності на 26% і частоти розвитку інсультів - на 25%.

Практичні поради всім, хто хоче правильно вимірювати свій артеріальное тиск.

  1. Зручно сядьте і спокійно посидите 7-10 хвилин перед тим, як почати вимірювання артеріального тиску.
  2. Під час вимірювання треба правильно сидіти. Краще сидіти на стільці зі спинкою - ваша спина повинна тримати опору.
  3. Правильно надягайте манжет для вимірювання артеріального тиску. Манжет надпро одягати трохи навкіс враховуючи конічну форму руки, це сприятиме кращому приляганню і підвищить точність вимірювання. Металева скоба на манжеті допоможе вам це зробити.
  4. Повторне вимірювання артеріального тиску на одній руці можна проводити тільки через 2-3 хвилини.

При проведеннии декількох вимірювань на одній руці, необхідно або зняти манжет, або максимально розслабити її на 2-3 хвилини. Якщо цього не робити, результати кожного наступного вимірювання будуть значно знижені в порівнянні з першим виміром.

Як Ви можете собі допомогти?

Якщо Ви палите, то тоді негайно відмовляйтесь від цієї звички! Куріння сприяє тому, що розвивається ранній атеросклероз і артеріальна гіпертензія.

Запам'ятайте!

Запущена гіпертонія впливає на якість Вашого життя і скорочує її!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ