Головна : Новини

Томографія в мезозойські часи

, 00:06
0 788

У наш час, напевно, не знайдеться людини яка не чула б про компьютерной та магнітно-резонансної томографії. Вони є етталоном в діагностиці різних захворювань. Наприклад дозволяє досліджувати стан судин і роботу серця, томографія суглобів - побачити ступінь їх зношеності, і т. Д. А як власне з'явилася томографія і що це таке?

Полом Тафофором - це творецьь томографії комах, був розроблений метод реконструкції палеонтології древніх комах, які вивчалися більше 100 років тому. Ці вивчення спеціалізувалося на знанні постави комах за часів мезозойської ери. За цей довгий період зазвичай губляться всі аналізи експериментів проведених на комах, і хітиновий оболонки даних комах булизбережені, напевно будуть і збережені вічністю, в цьому середовищі - янтарь- використовувалася завмерши кора деяких дерев.

У певний період дозрівання деревини виділяється дуже липка смола, в яку потрапив комахи прилипали і залишалися там, не зумівши вирватися з липкого полону. Наприклад: бджоли, мухи, муравьі і павуки практично не мають шансів вирватися з полону смоли, великі ж часто зачепившись молодий смоли, прикладаючи трохи зусиль відераються. Більшість комах, які були знайдені в смолі мають довжину приблизно 4 мм. Звертаючи увагу на загини лапок можна було розібрати живе чи комаха потрапило в смолу, або її вітер приніс мертвою. Еслі положення лапок знизу зібрані в купку, то вона вже була мертвою. У живій ніжки широко розкинуті, тому що вона пручалася, прагнула відштовхнутися і втекти від Загибель, від липкої рідини.

Картинки тривимірного бачення почали отримувати шляхом просвічування бурштину, який винайдений у Франції для найточніших ізучение рентгенівських променів на системі освіти ESRF. Ось так цей метод збору інформації отримав назву мікро-томографія. Для збору цієї медичної науки томограми потрібно близько 1000 рентгенограм з різних зразків. Таким складним і кропоткім працею вчені отримували наімелчаішею деталь організму крихітних комашок.

Пізніше на детальних знайомства структури комашки робиться пластиковий макет, який дає можливість візуального вивчення будови тіла й утримувати макет комашки в руках, при цьому уважніше проникнути у вивчення для створення подалі прогресів в томографії.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ