Головна : Новини

Які бувають розряди у ювелірів?

, 01:33
0 1728

1-й розряд.

Завдання та обов'язки. Виготовлення флюс, отбел. Відпал, вальцювання кольорових металів. Розмітка на металі (латунь, срібло) геометріческіе фігури, малюнки та орнамент. Випилювання лобзиком зовнішніх контурів геометричних фігур, орнаментів. Зачистка, Шабрує, шліфуванн простих деталей ювелірних виробів. Спайка окремих деталей з латунної, срібною основи. Виробляти дріт і шинки кілець різного перетину.
Повинен знати: технологічну послідовність і звичайні способи виконання підготовчих операцій вальцювання, прокатки, відпалу, прийоми випилювання, тирса, шабрування, шліфування окремих деталей ювелірних виробів, види допоміжних матеріалів, металів і сплавів, використовуваних для виготовлення ювелірних виробів;міряльний, ріжучий, обпилювальної, шабрувальній інструмент, прийоми вальцювання і волочіння дроту і пристосування; інструмент для паяння та його способи, технологічний процес і способи ручного виготовлення нескладних ювелірних виробів з кількістю деталей до 4-х, правила побудови та компонування геометричних і рослинних орнаментів вмалюнку; традиційні прийоми і техніку малюнка, правила побудови предметів; закони, правила, прийоми і засоби композиції в малюнку, правила оформлення креслень, правила нанесення розмірів; практичне застосування геометричних побудов, правила з охорони праці.
Зтовлення і монтування:
1. кільця
2. Кільця з кількістю деталей до 2-х
3. Кулони з кількістю деталей до 3-х.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виготовленнямодельний склад за рецептурою під керівництвом ювеліра- модельєра вищої кваліфікації. Виконує підготовчі операції перед плавленням дорогоцінного металу.
Зважування і становить шихту для срібних припоїв і сплавів. Свердління отвору різного діаметра з використанням простих пристроїв і Бормашини. Компонує і розмічає геометричні та рослинні орнаменти на металеві заготовки. Виготовлення конічний глухий, конічний крапановій і ажурний касти з срібних сплавів. Випилює геометричні та рослинні орнаменти по зовнішньому і внутрішньому контурах. Виготовлення окремі деталі для кілець, кулонів, сережок з дротяноїим замком (гачком). Монтаж із заготовлених деталей каблучки, кулони, сережки з дротовим гачком. Обпилює, зачищає місця пайки, обробляє, зачистка, шліфує поверхні зібраних виробів. Заточка і заправка інструмент. Переносить з креслення на заготівлю розгортку за формою вироби.
Повинен знати: нормативні та законодавчі акти, що діють в ювелірної галузі України; обладнання та пристрої для плавлення металу; зважування, розрахунок шихти на срібні сплави, проби сплавів, освіти флюсів, від білого; технологічну послідовність складання кілець , кулонів, сережок з гачками; технологічнийпроцес виготовлення конусних касти (глухих, крапановіх, ажурних), пристрій і прийоми роботи з бормашиною, види ограновування вставок і фізико-механічні властивості напівдорогоцінного каміння; допуски, посадки і технічні вимірювання; пристрої та інструменти, способи заточування і заправлення інструменту, правила побудови та компонування простих геометріческих форм в малюнку, правила створення композицій з урахуванням рішення задач симетрії, премування ритму, контрасту, монохрому, поліхрому; етапи виконання ескізу ювелірного виробу, правила побудови аксонометричних проекцій, перерізів, розрізів; складальні креслення; технологічну послідовність виготовлення нескладних ювелірних виробів з несколькімі деталями (до 5-ти), які включають в себе виконання ескізу (малюнка) ювелірних виробів і їх креслення.
Виготовлення і монтування:
1. Кільця з кількістю деталей до 4-х.
2. Кулони з колічеством деталей до 6-ти.
3. Сережки з дротяними гачками.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ