Головна : Новини

Баня - У здоровому тілі здоровий дух!

, 11:09
0 595

Зміст тіла в чистоті – це аксіома, яка не потребує поясненні або доказі. Все і так зрозуміло: чисте тіло - це запорука вашого здоров'я. Аяк мовиться у приказці, в здоровому тілі і дух буде здоровим. І це дійсно так. Після відвідування лазні або сауни людина виходить перетвореного, одухотвореним, в голові відразу з'являються « правильні » думки і здається, що і світ навколо вас стає краще. Тому немає нічого дивного в тому, що в нових поселеннях, що виникалито там, то сям на просторах нашої Вітчизни, одними з перших будівель ставали саме лазні. І Одеса не стала винятком.

Перша громадська міська з'явилася в кінці 19 століття, як тільки в місті з'явився водопровід. І вона стала місцем, де збиралися жителі міста не тільки для того, щоб помитися, але,що не менш важливо для одеситів, щоб поспілкуватися між собою, розповісти і послухати останні новини про світ і про війну, поділитися новими рецептами страв і дізнатися ціни на рибу на Привозі. А до цього російські лазні будувалися тут в індивідуальному порядку і являли собою невеликі за розміром споруди, в деяких з яких піч топили “ по-чорному & rdquo ;, а в деяких – “ по-білому & rdquo ;. Але якою б не була російська лазня, ефект від її відвідування завжди позитивний, незважаючи на низьку вологість повітря в ній, яка може ускладнювати дихання.

Бажання і необхідність утримувати тіло в чистоті, напевно, закладено самою природою в человеке. Сказати точно, коли саме виникли лазні, сьогодні не зможе ніхто. Археологічні пошуки дають можливість припустити, що перші, ледь нагадують нинішні лазні споруди відносяться до кам'яного віку. Лазні виникали скрізь, де жили люди. Серед слов'янських племен вони носили назву “ російські лазні & rdquo ;, серед народностей, який проживаєїх на півночі Європи – фінські, а у жителів Туреччини – хамами.

Незважаючи на свою схожість, всі вони трохи відрізняються. Сьогодні фінська сауна (Одеса) користується великою популярністю. Вона проста в монтажі. Сучасній людині не складе особливих труднощів спорудити її у себе в квартирі або в будинку. Для цього спеціально випускаються електричні кам'янки, що створюють пар в приміщенні. Але набагато приємніше паритися в компанії друзів або близьких людей. Для цього підійде будь сауна, яку ви виберете. Адже по суті, вони всі однакові і відрізняються лише місткістю і комплексом послуг, що надаються. Таке проведення часу не тільки дарує здОрів, гарне самопочуття, а й зближує людей.

Недарма багато ділові розмови посленадоевшіх за день кабінетів плавно переносяться саме в сауну або лазню. У такій невимушеній обстановці легше зрозуміти один одного, домовитися, знайти шляхи вирішення того чи іншого питання. І зовсім не обов'язково, щоб коханавами сауна   мала більярд або караоке. Для гарного результату важливий пар в парильні, душ і басейн з прохолодною водою після її відвідування і, по можливості, цілюще гарячий трав'яний чай. Приємного відпочинку!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ