Головна : Новини

Імплантація зубів за допомогою знімних протезів

, 11:45
0 321

На сьогодні при пацієнти пред'являють всебільше вимог по естетичності і надійності знімних протезів. З появою нових методів і матеріалів в знімному протезуванні з'явилася можливість відповідати цим вимогам. Наприклад, якщо раніше деякі пацієнти відмовлялися від виготовлення бюгельних протезів з фіксацією за допомогою кламерів за "неестетичність" і їм було потрібно изготавлівать протез з фіксацією на атачменах, то тепер є можливість виготовляти бюгельні протези з каркасом і кламерів з прозорого або за кольором зуба ацеталя.

ацеталя - це термопластичний Матеріал, який призначений для виготовлення знімних мікропротезів, бюгельних каркасів і кламерів.

Переваги ацеталевіх протезів:

 • Значно легше металевих;
 • Естетичний вигляд;
 • Чи не пошкоджують опорні зуби, тобто не потрібно покривати опорні зуби коронками;
 • Не викликають алергічної реакції (біосумісні);
 • Швидке звикання пацієнта;
 • Прості в обробці і посадці;
 • Відсутня етап виливки металу.

Бюгельний протез на атачменах

Порівняльна характеристика. Для порівняння були взяті термопластичні матеріали системи MULTIPRESS, акрилова пластмаса гарячої полімеризації Villacryl H Plus (ацеталь, поліамід), безмономерна акрилова пластмаса гарячої полімеризації Vitaplex і кобальт-хромовий сплав компанії Heraeus Kulzer. Загалом , матеріали від різних комупаний-виробників у кожній з груп можуть відрізнятися в тій чи іншій мірі за показниками, але ця різниця не впливає суттєво на їх властивості. Порівняння обраних матеріалів було обумовлено доступністю їх показників у відкритих джерелах. Міжнародний стандарт якості ISO вказаний для пластмас.

Водопоглощіння

Це здатність матеріалу поглинати рідини. Впливає на колір і можливі запахи від всмоктування продуктів харчування. Як бачимо в нейлону цей показник найнижчий, проте за сукупністю інших ознак, цей матеріал відноситься до "м'яких" матеріалів і не призначений для виготовлення бюгельних протезів. Худшій показник в « класики » знімного протезування - акрилову пластмасу.

Міцність на тиск

Здатність матеріалу витримувати лещат навантаження до моменту перелому. Найвищий показник має метал, і не дивно, однак протез з металу матиме большиї вагу. найнижчий показник в акрилової пластмаси - так, вже в перший рік користування акриловими протезами частота їх поломок становить 10-40%.

Розчинність

Здатність матеріалу вступати в реакцію з хімічно агресивними сполуками і виділяти продукти взаємодії.

Модуль пружності

Величина, що характеризує здатність матеріалу відновлювати свою форму при малих деформаціях. Високий модуль пружності забезпечує чітке і щільне прилягання ацеталевіх кламерів до зубів, і відповідно надійне утримання протеза.

Остаточний мономер

Здатний викликати токсичний стоматит слизової оболнки ротової порожнини. У технології виготовлення ацеталевіх протезів мономер не використовується.

Висновки

 • Легкість конструкції в порівнянні з доонструкциях, які використовують метал;
 • Протези не мають токсичного і алергічного впливу, що дозволяє їх застосування у пацієнтів з алергічним статусом, захворюваннями імунної, нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту;
 • Дає можливість виготовленнярізних ортопедичних конструкцій, а також дозволяє запропонувати пацієнтові зручні, естетичні протези з високою функціональністю;
 • Естетичність (за кольором зуба або прозорі) і велика еластичність кламерів в порівнянні з металевими, що дозволяє уникнути стирання опорних зубів і необхідність їх покриттяя коронками, розхитування зубів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ