Головна : Новини

З утроби матері - в басейн

, 17:22
0 302

Люди тепер більше піклуються про здоров'я. І свою, і своїх дітей. Тому, зокрема, і частіше відвідують басейни. Так стверджують керівники спортивних споруд, в яких надаються такі послуги. Відповідно, і кількість басейнів щороку збільшується. Зараз у Москві їх кілька десятків. Частина - у навчальних закладах, зокрема, спортшколах або при університетах, решта - у приватних оздоровчих комплексах.

Інструктор з акватренингу вчить плавати дітей з тримісячного віку

Якщо приватні басейни можна відвідувати у будь-який час дня, то, наприклад, у спортшколах стороннім дозволять поплавати тільки тоді, коли закінчаться заняття у вихованців цих закладів, тобто ввечері. Розрізняються і ціни на такі послуги. Годину в басейні навчального закладу варто 60-75 руб, а абонемент - 600-750 рублів за дванадцять відвідувань. У приватних басейнах дорожче: 90-110 руб на годину і 1000 - 1200 рублів за абонемент. Однак за цю ціну відвідувач може скористатися ще й джакузі або сауною. У приватних басейнах пропонують і безлімітний абонемент, придбавши який людина може відвідувати басейн у будь-який час протягом місяця. Коштує така послуга 1300 - 1500 рублів. Для постійних відвідувачів, а також для сімей передбачені знижки.

"Кожен наш басейн відвідують в середньому 150 чоловік, не рахуючи студентів, які навчаються в нашому університеті", - розповідає директор спортивно-оздоровчого комплексу МЕГУ Микола Костюк. Є близько сорока мешканців Москви, що плавають регулярно - по два-три рази в тиждень. Деякі починають з плавання свій робочий день. Ці люди приходять до нас у вісім ранку, а в дев'ять йдуть на роботу. Нашими постійними відвідувачами є одна пара пенсіонерів, які плавають три рази на тиждень і обов'язково вранці. Серед тих, хто приходить, щоб навчитися плавати, переважно діти з шестирічного віку або жінки 25 - 30 років. З ними працює інструктор, за роботу якого люди доплачують по 15 рублів.

Деякі молоді батьки виявляють бажання навчити плавати своїх дітей відразу після їх народження. Чи не першими в місті практикувати так званий акватренинг почали на базі ДЮСШ №3. Тут приватний інструктор орендує доріжки басейну для занять з дітьми від трьох місяців до трьох років. Участь у цьому обов'язково беруть і їх мами.

"Спочатку ми запрошували інструктора додому, щоб він показав, які вправи треба робити з дитиною у ванній, зокрема, як навчити новонародженого малюка затримувати у воді дихання. Наскільки мені відомо, вчити саме цього треба до тримісячного віку. Оскільки до тих пір у новонародженого зберігаються рефлекси, адже в утробі плід знаходиться саме у воді", - розповідає Євгенія, мама дворічної Олександри.

"Коли дівчинці виповнилося десять місяців, ми пішли на заняття в басейн ДЮСШ №3. Дитина вже була підготовлена ​​до занять у воді, тому особливих проблем не виникло. Зараз у нашій групі займаються діти, що почали відвідувати басейн у два роки. Такі діти адаптуються довше. Під час занять моя дочка вже добре стрибає у воду з бортика і може кілька секунд проплисти самостійно, після чого я підхоплюю її" - закінчує Євгенія.

Кому не варто відвідувати басейн

Плавання - кращий спосіб зберегти хребет здоровим, стверджують лікарі. Однак у цього виду оздоровлення є і протипоказання. "Плавати можна при будь-якому захворюванні опорно-рухового апарату. Однак є хвороби інших органів, при яких лікар видасть ", - розповідає лікар-фізіотерапевт міської лікарні Євгена Смирнова. "Це стенокардія, гіпертонічна хвороба III ступеня, атеросклероз, протікає з вираженим ураженням судин серця і головного мозку, серцево-судинні захворювання при порушенні кровообігу II-III ступеня, запалення лімфатичних вузлів, будь-яке інфекційне захворювання або хвороби шкіри тощо. Не варто відвідувати басейн і людям з лор-захворюваннями або тим, хто часто хворіє респіраторними вірусними інфекціями. Адже людина може недостатньо обсохнути і застудитися, тому хвороба тільки ускладниться", підсумовує пані Смирнова.

Переведено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ