Головна : Новини

Щеплення - факти і статистика

, 11:14
0 1496

У більшості країн світу, і в Росії зокрема, починають проведення вакцинопрофілактики відразу після рожденя дитини, в перші кілька днів. У цей період діти отримують щеплення проти туберкульозу і гепатиту В, стрептококових інфекцій (більш детально чітейте тут:), а всі інші щеплення згідно з національним календарем планових щеплень, проводяться протягом першого року життя.

Моніторинг інфекційних заболеваній свідчить, що на сьогоднішній день в усьому світі з 14 млн. смертей, пов'язаних з інфекційними захворюваннями, причиною близько 3 мільйонів були захворювання, які можна було запобігти своєчасної вакцинацією. Слід зазначити, що в країнах, де має місце високий рівень щеплень людей, включаючи Росію, більшість інфекцій підЗникаю лише епізодично, тому лікарі і самі люди не звертають уваги на їх небезпеку.

Яка вакцина присутній в Росії?

При масової імунізації виникає парадоксальна ситуація, яка полягає в тому, що збільшується спектр і кількість вакцинних препаратів, на тлі чого зменшується уровень захворюваності інфекціями, які дають ускладнення і можуть викликати летальний результат. Але паралельно із зростанням кількості щеплень зростає також кількість побічних ефектів, хоча відносна кількість цих побічних дій, викликаних вакцинами, залишається досить низькою. Так, наприклад, енцефаліт може розвинутися тільки в однієї людини з тисячта інфікованих, а при виконанні щеплень - тільки в однієї людини з мільйона. Як вже було сказано, вакцинацію необхідно проводити у відповідний час, яке визначено національним календарем, що пов'язано з наявністю потрібних вакцин, їх безпекою та ефективністю впливу на дітей. Крім цього, враховується також епідеміологічна ситуація, тобто поширення тих чи інших захворювань на території країни. У Росії використовуються вітчизняні та імпортні вакцини. Загалом, всі вони досить якісні й перевірені численними дослідженнями і випробуваннями. Вітчизняні вакцини постійно перевіряються на етапі виготовлення і при застосуванні.

Чому батьки відмовивають від щеплення дитини?

Незважаючи на те, що застосування щеплень є всесвітньо визнаним способом профілактики інфекційних захворювань, значна частина батьків ставляться до вакцинації з підозрою. При цьому найпоширенішою мотивацією відмови від вакцинації:

  • Впевненість, що ризик зараження тієї чи іншої інфекцією мінімальний;
  • Впевненість у наявності більш надійного захисту від інфекцій;
  •   Переконання в тому, що дитині таки варто перехворіти;
  • Імовірність ускладнень після вакцинації дитини;
  • Часткова недовіру до лікарів зокрема офіційної медицини в цілому;
  • Релігійні переконання.

Дійсно щеплення для дитини небезпечні?

Для відповіді на це питання слід розглянути можливі поствакцинальні реакції та їх можливінаслідки. Потрібно відразу зауважити, що абсолютно безпечних вакцин немає. Введення будь-якого з ряду цих препаратів, завжди викликає закономірну реакцію організму, яка часто характеризується клінічними проявами. Такі прояви прийнято називати нормальною прищеплювальної реакцією, яка свідчить про зміни в організмі під дією введенной вакцини.

Звичайні прищепні реакції можуть бути загальними і місцевими. Останні проявляються у вигляді почервонінь, ущільнення тканин, виникнення місцевих болів. При цьому ділянка із зазначеними явищами не повинен перевищувати в діаметрі 8 см, а ущільнення, почервоніння і болю з'являються майже відразу після введення вакціни. Все це проходить через 3-4 дні. Така реакція на вакцину буває в 5-15% щеплених дітей, незалежно від типу самого щеплення.
Загальні нормальні реакції на щеплення проявляються у вигляді підвищення температури, короткочасної інтоксикації (головний біль, нездужання, безсоння, відсутність апетиту). Вони бувають:

  • Слабкими (температура підвищується до 37,5 градусів за відсутності інших симптомів);
  • Середньої сили (температура в межах 37,6 - 38,5 градусів);
  • Сильними (температура перевищує 38,6 градуса з яскраво вираженими симптомами інтоксикації).

У дітей, щеплених живими вакцинами, нормальна прищеплювальна реакція відбувається у вигляді симптомів з боку органів, які уражаються відповідним інфекційним заболеванием. Тобто, при вакцинації від кору, крім інтоксикації і підвищення температури може також виникати нежить, кашель, кон'юнктивіт, гіперемія зіву. Після щеплення від краснухи може також з'явитися нежить, кашель, болі в суглобах і висип. Ці прояви зазвичай носять короткочасний характер, і в разі введення неживих вакцин вони тривають прот 1 до 3 днів. Якщо для щеплення застосовувалася жива вакцина, симптоми можуть виявлятися протягом 3-5 днів. Період появи реакцій теж може відрізнятися в залежності від типів вакцин. Після неживих вакцин реакція виникає з 1-го по 3-й день, після імунізації - першу добу, а після живих вакцин - в період з 5-го по 14-й день, з піком проявив 8-й - 11-й дні.

Якщо температура не підвищується і немає інших клінічних проявів, таку вакцинацію слід вважати безсимптомною. Також слід зазначити, що частота розвитку нормального вакцинального процесу залежатиме від використовуваної вакцини.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ