Головна : Новини

Які є технології буріння свердловин

, 12:43
0 400

Рівно стільки часу, скільки існує цивілізація існує і потреба в на воду. 

Фактори, що впливають на вибір методів буріння свердловин:

  • Потенційний ресурс водозабору;
  • глибина розташування водоносного горизонту;
  • різні геологічні умови 

Нинішні технології дають можливість бурити глибинні свердловини, що відрізняються дебітом і високим якістю води на протязі багатьох десятиліть.

Колодязь

«раритетний» спосіб видобутку води. Діаметр свердловини на колодязь найчастіше становить 80 см - 1,5 м. Повсюдне використання даного методу пояснюється мінімальної механізацією при бурінні і тим фактом, що воду з колодязя ви можете отримати практично скрізь. Свердловину 4 - 12 м ви можете викопати навіть вручну, але це не завжди вдячну і воістину каторжна праця, оскільки є ризик потрапити на масивну тверду породу або пливуни. Даний метод полягає в тому, що вам потрібно по очередни встановити кілька з/б кілець і викопати грунт всередині їх.

Свердловина на пісок

Представляє собою відносно неглибокий свердловину діаметром 7,6 см - 21,5 см, яка не доходить до водоносного горизонту і, найчастіше, розташовується на глибині: 15 - 40 м. У випадку з крупнофракционным піском потрібно використовувати фільтр (перфоровану трубу обмотану сіткою галунного плетіння). Досить складно спрогнозувати термін служби таких свердловини. Він сильно залежить від рівня грунтових вод і становить від пару років до пару десятиліть.

Роторний метод буріння

Його ще називають канатно-обертальним бурінням. Це руйнування буром породи при постійній подачі води. Обертання бура відбувається або від двигуна автотранспорту (через коробку відбору потужності), або за рахунок ротора, який встановлений на палубному двигуні бурової установки. Щоб зміцнити стінки свердловини використовують обсадні труби, а після їх установки саме буріння продовжують за допомогою шарошечного долота меншого, ніж спочатку буріння розміру. Даний тип буріння застосовується для свердловин < 55 м.

Шнекове буріння

Це обертальне буріння «всуху», що застосовується для буріння свердловин в м'яких суглинистих породах (їх глибина до 50 м). Шнек - це зварна конструкція зі стрічки спіралевидної форми і сталевої труби. Він руйнує породу, що поставляється до устя свердловини на поверхню шнековими транспортерами. На ньому встановлюють різці з жорсткою фіксацією, саме тому даний метод не дозволяє бурити сипучі або дуже тверді породи. Породоразрушающим елементом служить або долото з 2-ма або 3-я різцями, або бур-керноприемник.

Абиссинский колодязь

Представляє собою щілину до 30 м. Організовувати таку свердловину можна лише в тому випадку, коли пьезометрический рівень не більше 8 м (на ньому, в свою чергу, встановлюють насос). Якщо При водяне дзеркало розташоване глибоко, тоді потрібно заглиблювати насос.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ