Головна : Новини

Історія хворої на цукровий діабет Наталі

, 19:16
0 240

Полтавці Наталі 56 років, і вона - діабетик. Жінка виростила двох чудових доньок, зараз - допомагає з онуками. Наталя каже, що вони - її найбільша радість у житті.

  • Десь шість років тому, - каже жінка, - у мене діагностували діабет. Я сама попросила, щоб перевірили кров на цукор. Я тоді була в Києві, на обстеженні щитовидної залози. Мені ніхто нічого не казав, що треба обстежити, не пропонували - я сама попросила, - пояснює Наталя. - І коли побачила рівень цукру в крові - зрозуміла. Поставили діагноз - діабет другого типу, призначили лікування, - додає вона.

Таких, як Наталя, у Полтаві понад десять тисяч. Близько 90% випадків - це діабет другого типу, його ще називають інсуліннезалежний або «діабет дорослих». При цьому захворюванні тканини тіла втрачають здатність реагувати на інсулін. Хворіють їм переважно люди старшого віку. Втім, останні роки збільшується захворюваність на діабет другого типу і серед людей 20-30 років. Коли Наталя дізналася про свій діагноз, ніяких особливих думок про це у неї не виникло.

  • Просто прийшло розуміння: діабет другого типу, а значить - буду приймати таблетки, - каже жінка. - А що ж ще робити? Будь жалісливих думок не було. Але розуміння, що щось зміниться, настав.

Спочатку вона приймала таблетки, які призвели цукор в норму. Спочатку призначили «Діабетон». Жінка каже, що з тими таблетками проблем не виникало, вони швидко допомогли. Але пізніше довелося все одно перейти на інсулін.
Це змінило спосіб життя Наталі.

  • Довелося дотримуватися дієти. Звернути увагу на здоров'я, харчування, - пояснює вона.

При діабеті не можна ні жирного, ні занадто солоного, ні копченого, ні солодкого, ні хлібобулочних виробів. Треба більше рухатися, і одночасно, щоб не було перевантажень на організм. Як правило, правильне харчування допомагає нормалізувати вуглеводний обмін організму і знизити виробництво цукру на рівні печінки. А ось для лікування пізніх стадій цукрового діабету вже застосовують лікарські препарати.

  • Я була до цього готова, - зізнається Наталя. - Дуже кардинально свій спосіб життя я не змінила. Але опинилася в ситуації, коли потрібно постійно приймати таблетки. Хоча рік тому мене взагалі перевели на інсулін. Тепер я набагато більше залежна від часу. Але до всього звикаєш, і прийом інсуліну по годинах вже увійшов у звичку.

Випадок Наталії - не поодинокий, але в своєму роді унікальний. У більшості випадків цукровий діабет визначається тоді, коли пацієнт вже має ускладнення, тобто приблизно через 5-7 років після початку хвороби. На відміну від багатьох інших людей, яким діагностували діабет, коли цукрознижуючі препарати призначати пізно, жінка сама подбала про це і пройшла обстеження. Її випадок - це приклад людини, якій не байдуже своє здоров'я.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ