Головна : Новини

Як вибрати екшн-камеру?

, 16:59
0 1611

В останні роки цифрова технологія відеозйомки отримала значного розвитку, відкривши для користувачів нові, незвичайні можливості. Більшою мірою це стосується портативних або, як їх часто називають, екшн-камер призначених для зйомки в особливо складних умовах. Сучасний ринок переповнений моделями в різних цінових категоріях - від дорогих, з масою додаткових можливостей, до більш дешевих. Визначитися в усьому цьому різноманітті досить складно, особливо якщо не знаті на які параметри слід звернути увагу в першу чергу. Цьому ми і присвятимо цю статтю, в якій розглянємо основні та додаткові характеристики екшн-камер, на які слід звернути увагу в першу чергу і розповість нам про це Ващенко А. П. - співробітник компанії Україна, де ви можете придбати собі екшн-камери різних цінових діапазонів та аксесуари для них.

При виборі POV камери в першу чергу слід керуватися своїми уподобаннями: максимальна легкість, мініатюрність, найкраща якість відео, тривалість заряду або іншими, пріоритетними для вас параметрами. Це можуть бути, наприклад, функція GPS або водонепроникне покриття.

Вибираємо відео

Сучасні екшн-камери підтримують режим HD 1080. Це режим відео високої якості, необхідний для отримання максимально якісної «картинки». Альо не варто вважати це наріжним каменем якості. Різні екшен-камери знімають в одному і тому ж режимі, альо «на виході» дають різну якість зображення. Тому обов'язково варто на власні очі порівняти можливості тієї чи іншої камери, подивувавшись викладене в інтернеті відео.

Важливу роль відіграє частота кадрів (fps) - чим вона вища, тим більш плавним буде отримане зображення. Варто врахувати, що чим вища кількість кадрів - тім швидше розряджається акумулятор. Така ціна за відсутність розмитих кадрів при швидкій зйомці. У якісніх камер fps може досягати 120 кадрів в секунду, але непоганий результат дасть і 60 fps.

Що ж стосується формату відео, то найбільш відомими є MOV, MP4 і AVI. Цих форматів цілком достатня для подальшого відтворення на плеєрах і обробки в відеоредакторах. Для високоякісного запису бажана підтримка формату H. 264.

Поле огляду

Це важливий момент, що визначає можливості відеокамери. Від нього залежить, наскільки більший кут огляду захоплює камера. Маленький кут зйомки не завжди погано - в цьому випадку можна сконцентрувати увагу глядача на певних моментах, але не можливо буде знімати загальний план. Багато екшн-камер високої цінової категорії мають можливість регулювання поля огляду - від 90 до 170 °, найбільш використовуваними є 90, 127 і 170 °. Слід врахувати, що дешеві камери часто мають завищені дані щодо огляду, наприклад, 150 ° замість заявах 170 °.

Можливість кріплення

Від цього залежить різноманіття способів застосування камери. Більшість моделей має величезну кількість різних способів кріплення, які, по більшій мірі, йдуть в комплекті. Бажано наявність присосок для кріплення до гладких поверхонь і кріплення до шолома. Купуючи дешеві камери, врахуйте - кріплення у них не таке надійне як у дорогих.

Заряд і пам'ять

Більшість моделей здійснюють запис на знімні SD карти. Чим більше обсяг карти пам'яті, тім більше відео матеріалу на неї можна записати. Карти йдуть в комплекті з камерами альо, як правило, не максимально можливого обсягу. Для тривалого запису в хорошій якості потрібно обсяг пам'яті не менше 32 Гб.

Камера повинна працювати від літієвих акумуляторах, заряду повинно бути достатня не менше ніж на 2 години безперервної роботи. Бажано наявність запасного акумулятора, який можна придбати додатково.

Важливі моменти

Важливу роль при виборі відіграє вага, розмір і форма камери. Ці параметри різняться і підбирати їх необхідно під власні потреби. Для камери призначеної до кріплення на шолом важлива мінімальна вага і простота управління.

Більшість камер обладнані G-сенсором. При його активації камера автоматично включає режим запису у разі мінімального переміщення об єкту, що знімається або руху камери.

Наявність технології GPS дозволяє збирати інформацію про місцезнаходження камери крім запису відео, використовувати камеру в якості GPS-трекера. Крім цього можуть бути інші додаткові можливості - рідкокристалічний дисплей, джойстик віддаленого управління, лазерний цілевказівник й інші додаткові функції.

Висновки

Перш ніж придбати екшн-камеру, необхідно врахувати, де і за яких умов ви збираєтеся її використовувати. Слід визначитися з бюджетом, врахуйте додаткові витрати на карту пам'яті, додатковий акумулятор, кріплення та інші аксесуари. Можливо, слід вибрати камеру з меншими додатковими можливостями, альо доступнішою за ціною. Вивчіть огляди, думки на форумах і, обов'язково, перегляньте зняте на камеру відео, що викладене користувачами на Youtube. Зверніть увагу на якість запису, зробленого в складних умовах - ніч, туман, снігопад і т. д. Пам " ятайте - камери, що дають однаково якісну «картинку» при яскравому освітленні можуть видавати різну якість при гірших умовах зйомки.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ