Головна : Новини

Що таке щілинна лампа?

, 20:23
0 309

Одним із самих головних діагностичних інструментів в арсеналі оптометристів і офтальмологів є щілинна лампа. Цей прилад дає можливість проводити біомікроскопію видимих очних частин: кришталика і рогівки, повік і кон'юнктиви, склери та рогівки. Огляд на щілинний лампі є кращим методом побачити очні тканини під багатократним збільшенням, саме тому він вже давно став рутинної, але в той же час необхідною процедурою при обстеженні на прийомі у офтальмолога. Дуже важливо проводити огляди людей, які носять контактні лінзи, адже щілинна лампа дає можливість наочно побачити навіть найдрібніші зміни в стані: слізної плівки, рогівки, повік і кон'юнктиви, які говорять про ускладнення. До речі, купити ви можете у компанії ТОВ "Равита Україна": ravita.com.ua.

Пристрій щілинної лампи

В конструкції даного приладу обов'язково є такі елементи, як:

  • бінокулярний мікроскоп (оптична система);
  • галогенна або світлодіодна лампа з інтенсивністю світла десь 200 мВт/см 2 (система освітлення);
  • опори для особи.

Ручки дають можливість змінювати фокусування і положення по горизонталі і вертикалі. Оптична система, а також система освітлення часто фокусуються в 1-ій точці, крім випадків, коли вони спеціально розлучаються.

Система освітлення має діафрагму, яка, в свою чергу, забезпечує щілину висотою і шириною до 1,4 див. Також, в залежності від моделі щілинної лампи, система освітлення включає в себе кілька додаткових фільтрів. Бінокулярний мікроскоп складається з окуляра з варійованою (найчастіше дискретно-оптичної) силою і з лінзи (найчастіше зі збільшенням: 3 - 3,5 разів). Найчастіше діапазон ступінчастого збільшення становить: 5 - 50 разів. Якщо взяти додатковий окуляр, то можна добитися збільшення в 70 разів.

У щілинних лампах використовують 2 види мікроскопів:

  • Грену;
  • галілеївського типу.

В залежності від уподобань офтальмолога, джерело світла можна розмістити знизу або зверху.

Щілинні лампи бувають як портативними (ручними), так і стаціонарними. Ручні щілинні лампи більш мобільні і легкі, їх можна застосовувати для проведення обстежень за межами кабінету. А стаціонарні щілинні лампи дають можливість проводити найточніші обстеження.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ