Головна : Новини

Пітніють ноги: що робити?

, 17:47
0 241

Якщо у вас пітніють ноги, звичайно ж, це дуже не приємно, але і не смертельно. Начебто це і так, але ця проблема додає людям якийсь дискомфорт. Наприклад, ті люди, у яких ноги неприємно пахнути, сильно соромиться в присутності сторонніх перевзуватися в змінне взуття, а також ходити в гості. Крім того, неприємний запах не дає можливості обирати собі нове взуття в магазинах. Невже з даною проблемою нічого не можна зробити? Як раз таки, навпаки, можна! І методів, як назавжди прибрати запах поту з вашої взуття, є величезна безліч: починаючи від народних і закінчуючи  медичними (більш детально дивіться ).

Які є причини пітливості ніг

Головна причина неприємного запаху вихідного від ніг - це посилена пітливість. В людських ногах є близько 1000 потових залоз, які протягом дня виробляють до 0,2 л поту! А в тому випадку, якщо людина постійно на ногах, веде активний спосіб життя і займається спортом, то його ноги потіють ще сильніше. Встановлено, що у складі поту лише сіль і вода. Саме тому джерело неприємного запаху - це бактерії, що розмножуються. Протягом дня потіє все наше тіло. З-за того, що людина весь час носить шкарпетки і закрите взуття для розмноження бактерій виникає дуже сприятливе середовище.

Отже, появі неприємного запаху ніг сприяють такі фактори, як:

 • синтетичні шкарпетки;
 • закрите взуття, а також взуття виготовлена зі штучного матеріалу, що «не дихає»;
 • активний спосіб життя, який сприяє посиленому потовиділенню;
 • збудження, страхи, стреси, хвороби нервової системи;
 • відсутність можливості міняти шкарпетки і приймати душ, а також тривале носіння 1-ої пари взуття.

Як запобігти неприємний запах ніг?

Потрібно кожен день міняти шкарпетки, навіть якщо вам здається, що вони практично чисті. Краще їх змінити і випрати, оскільки на наступний день неприємний запах тільки посилиться.

Треба купувати шкарпетки лише з натуральних тканин, щоб вміст синтетичних матеріалів у них було мінімальним.

Не носіть 1-ну і ту ж пару взуття довше трьох років. Кожен сезон запасайтеся хоча б двома парами взуття та змінюйте їх - тоді взуття буде встигати провітритися. Також регулярно міняйте і періть устілки.

Поради, як зменшити пітливість ніг:

 • Щоденно потрібно мити ноги антибактеріальним милом;
 • У стопи потрібно втирати крем для нормалізації потовиділення, який можна запросто придбати в аптеці або магазині;
 • Використовувати пасту Теймурова, яка може за пару застосувань позбавити вас від неприємного запаху ніг на довгий термін;
 • Купуйте крем, що містить дезодоруючі речовини, а також використовувати дезодоранти-антиперспіранти для ніг. Все це зменшує потовиділення;
 • Використовуйте порошок борної кислоти, тальк або присипка, це дозволить абсорбувати запахи;
 • Якщо пітливість дуже сильна, спробуйте щодня мити ноги розчином марганцівки (блідо-рожевим) або кожен день робіть ванночки зі склянкою столового оцту і теплою водою (протягом тижня всього близько 15 - 20 хв);
 • на ніч Змащуйте ваші стопи лавандовим маслом, після цього надягайте шкарпетки і лягайте спати. Трояндова олія не лише перешкоджає розмноженню бактерій, але і приємно пахне.

Якщо всі перераховані вище поради вам не допоможуть, тоді краще всього звернутися до лікаря. Він зможе виявити причини сильної пітливості ніг і призначить спеціальні лікарські препарати.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ