Головна : Новини

Чому рак молочної залози молодіє, та як захиститися від цієї хвороби?

, 12:00
0 1787

Багато шкоди завдають своєму здоров'ю самі жінки. Це зловживання алкоголем, куріння, надмірна вага, малорухливий спосіб життя (досить щодня однієї години ходьби, щоб зменшити ризик захворіти на РМЗ в два рази), хронічні стреси і перевтома, неврегульована і так звана «вільна» статеве життя, що призводить до запальних захворювань жіночої статевої системи. А це, в свою чергу, призводить до порушення гормональної регуляції, абортів, неконтрольованого прийому контрацептивів. Тому первинна профілактика РМЗ - це здоровий спосіб життя. Вторинна профілактика - це регулярне проходження огляду молочної залози.

Сьогодні ми поспілкувалися з співробітником , і він відповів на найбільш важливі питання, які стосуються раку молочної залози.

Як часто потрібно оглядати жінкам молочні залози?

По-перше, самообстеження молочних залоз жінка повинна робити щомісяця. По-друге, огляд у лікаря мамолога 1 раз в 6 міс. Проходження мамографії жінкам після 40 років 1 раз на рік. УЗД молочних залоз всім віковим категоріям 1 раз в 6 міс.

Регулярне проведення мамографії жінкам після 40 років (мамографію) у розвинутих країнах дозволило зменшити смертність від РМЗ на 30%. Якщо б жінки регулярно проходили мамографію, то щорічно вдалося вберегти дуже багато життів.

Впливає мастопатія на виникнення РМЗ?

Розрізняють дифузну і осередкову мастопатію. Найбільшу схильність до переродження має вогнищева мастопатія, тому такі форми захворювання підлягають хірургічному лікуванню. Дифузні мастопатії виникають внаслідок гормонального дисбалансу в організмі і при правильному лікуванні носять оборотний характер.

Можливо лікувати РМЗ без операції?

На жаль, хірургічний метод є основним у лікуванні РМЗ, але виявлення пухлини на ранніх стадіях дозволяє зробити мінімальну операцію і залишити молочну залозу. Також є ж випадки РМЗ, які після операції не вимагають проходження хіміотерапії. Сьогодні активно розробляються і впроваджуються в практику лікування нові препарати, які прицільно будуть діяти на клітину (таргетні препарати).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ