Головна : Новини

Яким чином випускають мінеральну воду?

, 11:32
0 223

Всі знають про величезному значенні води. Без неї не може жити жодна жива істота і людина не виняток. Питна вода може бути джерельної або мінеральною. Далі ми більш детально поговоримо саме про останню.

Мінеральну воду розливають згідно з технологічними інструкціями, а також гігієнічно-санітарних вимог, відповідність яким підтверджується сертифікатами. Безпосередньо перед самим розливом мінеральні води очищаються від домішок і фільтруються через азбестові або керамічні фільтри. В їдальні воді не допускається вміст яких-небудь органічних речовин, у лікувальній не повинно перевищувати - 30 мгл-1, а в лікувально-столової - 10 мгл-1.

Безпосередньо після фільтрації лікувальна і лікувально-столова вода поступає в сатуратор (обладнання, яке застосовується для газування безалкогольних газованих напоїв і мінеральної води), в якому вона під тиском 4 атмосфери насичується вуглекислим газом (CO2).

Вміст CO2 у пляшкових водах повинно бути не < 0,3 відсотка, а в залізистих вод - не < 0,4 відсотка. Після цього насичену CO2 воду розливають за допомогою ПЕТ або пластикові пляшки об'ємом 0,5, 0,75, 1, 1,5 і 2 літри) або ж скляні пляшки з зелено-жовтого скла (об'ємом 0,33, 0,5 літра). Дильше розлиту воду герметично закупорюють за допомогою спеціальних пластикових або металевих прокладок з кірки або полімерного матеріалу.

Столова вода випускається також і в негазированном вигляді. Зовні пляшкова вода повинна бути безбарвною, прозорою, не мати сторонніх домішок і різкого запаху. Допускається тільки природний незначний осад мінеральних солей, що містяться у воді. Всі пляшки повинна мати етикетку, на якій вказуються наступні дані:

  • штриховий код;
  • підприємство-виготовлювач;
  • номер свердловини і назва джерела;
  • обсяг;
  • хімічний склад і мінералізація;
  • призначення і назва води;
  • рекомендації по зберіганню і вживання води;
  • термін зберігання і дата розливу.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ