Головна : Новини

Які саме гормони виробляються щитовидною залозою?

, 12:39
0 254

Щитовидна залоза людини виробляє гормони, які впливають на організм людини багатогранний вплив. Правда далеко не кадый людина знає, які з гормонів є "творінням" щитовидки. У даній статті ми розглянемо які саме виробляє гормони даної залозою, навіщо вони потрібні, а також і їхні норми. І розповість нам про це редактор сайту proshchitovidku.ru, на якому ви знайдете все, що стосується цього органу.

Гормони щитовидки

Гормонами називаються біологічно активні речовини, що дистанційно діють безпосередньо на клітини людського організму. До речі, гормони щитовидної залози впливають абсолютно на всі клітини нашого організму. Щитовидкою виробляються 3-ри активних гормону: кальцитонін, трийодтиронін, а також тироксин. Приміром, перший гормон бере участь у регуляції обміну фосфору і кальцію в людському організмі.

Говорячи про гормони щитовидки, найчастіше, мають на увазі тетрайодтиронин (тироксин) і трийодтиронін. Їх умовно позначають Т4 і Т3. Свої назви дані гормони отримали з-за наявності молекул йоду в їх складі. Так, у тетрайодтиронине 4-ре молекули йоду, а в трийодтиронине — 3-ри.

Швидше за все, ви висловите заперечення, і скажіть що Т4 і Т3 - це не всі гормони щитовидки, адже, найчастіше, здають ще і тиреотропний гормон (ТТГ). Але в дійсності ТТГ - це гормон не щитовидки, а гіпофіза — органу ендокринної системи, що розташований в порожнині черепної коробки і регулює роботу щитовидної залози, так і інших ендокринних органів.

В крові Т4 і Т3 знаходяться в зв'язаному з білками і вільному стані. Найчастіше, на вільну фракцію гормону припадає тільки 0,2 – 0,5 % всіх випадків, в той час як зв'язана фракція гормону циркулює в нашій крові в > ніж 99 % всіх випадків. Біологічний ефект чинять саме вільні фракції даних гормонів. Крім того, дані гормони відрізняються по силі свого впливу. Найбільш активним є Т3, саме тому його не так багато крові і конкретно він надає абсолютно всі біологічні ефекти. Правда гормон Т4 також не менш важливий, оскільки саме він трансформується в Т3 в разі необхідності.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ