Головна : Новини

Препарат Метотрексат: сфера використання

, 08:48
0 250

Кількість онкологічних захворювань у світі зростає з року в рік. Саме тому в науковому середовищі постійно ведуться пошуки ліків і методів для ефективної протидії цій загрозі. Одним з найбільш розповсюджених підходів до лікування раку є хіміотерапія, для якої застосовують різні препарати, які впливають на процеси розмноження злоякісних клітин. Одним з яскравих представників цієї групи є метотрексат - активний антагоніст фолієвої кислоти. .

Антиметаболіти, біохімія, цитостатики...

Для простого людини, далекої від загальної медицини, а від біохімії і поготів, ці терміни є в деякому роді печаткою за сімома замками. Коли панічно шукаєш соломинку, за яку треба вхопитися, щоб врятуватися з онкологічного виру мало звертаєш уваги на науку і її мову. Тим не менш, хоча б поверхово в них розібратися варто, інакше не зрозумієш, що намагаються тебе лікувати. Отже, по порядку:

  • У першу чергу метотрексат є собою цитостатик. Це група протипухлинних засобів, головним завданням яких є порушення механізмів розвитку клітин. При цьому слід уточнити, що під їх вплив потрапляють як здорові, так і ракові клітини;
  • По-друге, протипухлинну дію досягається за рахунок пригнічення обмінних процесів з участю фолієвої кислоти. Слід зауважити, що цей вітамін є критично важливим для організму в цілому, оскільки саме завдяки їй стає можливим зростання і ділення клітин, в тому числі і злоякісних;
  • У-третіх, препарат має виражений імуносупресивний дією, більш ефективно, ніж інші засоби пригнічує імунітет.

Якщо проаналізувати все вище сказане і не вдаватися особливо в формакологию, то дія метотрексату спрямоване на пригнічення механізмів розмноження пухлинних клітин і запуск процесу самознищення (апоптоз).

Область застосування

У більшості випадків препарат показаний як компонент хіміотерапевтичного блоку при таких захворюваннях, як:

  • Онкологія (рак матки, лисфосистемы, центральної нервової системи, легень, шлунка, саркоми, лімфоми);
  • Псоріаз рефрактерного типу;
  • Ревматоїдний артрит;
  •  Хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту запального характеру.

Враховуючи фармакокінетику, Метотрексат може бути використаний (природно в нормальній дозуванні) для терапії ряду аутоімунних захворювань. Протипоказанням до застосування може стати наявність в анамнезі вираженого імунодефіциту, ниркової недостатності, алергічних реакцій, анемії і т. д.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ