Головна : Новини

Глаукома: що це таке?

, 11:37
0 236

Глаукомою називається захворювання очей, що має практично безсимптомний перебіг, при якому спостерігається пошкодження сітківки ока та зорового нерва з характерним випаданням полів зору, найчастіше, пов'язане з підвищеним тиском безпосередньо всередині самого очі.

При даному захворюванні пошкодження зорового нерва має незворотний характер і в кінцевому підсумку без належного лікування глаукома призводить до сліпоти. Саме тому вкрай важливо вчасно виявити глаукому, щоб запобігти її прогресування.

Таке захворювання, як глаукома стоїть на 2-му місце у світі серед основних причин сліпоти. Ця хвороба вражає людей будь-якої раси, статі, а також національності. Далі ми більш детально поговоримо про .

Симптоми

Переважна більшість різновидів глаукоми, особливо на початкових стадіях, не мають ніяких симптомів, що і є основною причиною занадто пізнє звернення хворих до офтальмолога, коли захворювання вже достатньо розвинулося, і в зоровому нерві вже є незворотні зміни. Симптоми, які дають можливість запідозрити глаукому це:

  • дефекти поля зору;
  • звуження меж периферичного поля зору;
  • при погляді на який-небудь джерело світла спостерігаються райдужні кола.

При всьому цьому, гострота зору може бути на дуже високому рівні.

Лікування глаукоми

На превеликий жаль, сьогодні немає методів, які дозволяли б вилікувати дане захворювання, але глаукому можна і потрібно лікувати, а також контролювати. В залежності від стадії, виду і тяжкості перебігу глаукоми офтальмолог: порекомендує хірургічну операцію, лазерне лікування або призначить краплі від глаукоми.

Найчастіше, лікування глаукоми починають з очних крапель різних типів, що мають 1-загальна властивість – всі вони знижують внутрішньоочний тиск, що, в свою чергу, перешкоджають травматизації зорового нерва. Правда є одне "але" - ці краплі треба капати весь час, за розкладом, оскільки вони мають обмежений період дії в оці. Є краплі, які можуть викликати печіння в оці і дискомфорт, але це не є приводом для самостійної відмови від них без попередньої консультації з офтальмологом.

Висновки

Який би метод лікування глаукоми не був обраний, рання діагностика є найкращим методом уникнути сліпоти. Саме тому профілактичні огляди в офтальмолога є життєвою необхідністю для раннього виявлення даного захворювання, особливо якщо у людини є схильність до розвитку глаукоми.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ