Головна : Новини

Що діагностують за допомогою МРТ кишечника?

, 13:31
0 252

Сьогодні хвороби ШКТ є дуже поширеними. Але є одна проблема - діагностика цих хвороб пов'язана з деякими труднощами. Основним методом діагностики є колонскопия, правда ця процедура викликає дискомфорт і біль у пацієнта, що, в свою чергу, відвертає багатьох людей від даного дослідження. Далі ми розповімо про якусь альтернативу колоноскопії, а саме про магніто-резонансної томографії, дізнаємося і як підготуватися до даної процедури.

Підготовка

Багато людей цікавляться: "А чи можна без підготовки пройти МРТ кишечника?". Відповідаємо: Якщо МРТ будуть робити без контрасту, то до нього треба готуватися, як до звичайного УЗД. За 24 години до проведення дослідження необхідно виключаються зі свого раціону всі газоутворюючі продукти (кефір, капуста, бобові тощо).

Людина яка буде проходити дане дослідження приймає активоване вугілля для очищення організму, а також і інші ліки, які пригнічують газоутворення. Прийом їжі необхідно припинити за 6 годин до дослідження. А безпосередньо перед проходженням процедури людині дають кілька таблеток «Але-шпи».

А ось до гідро МРТ набагато складніше підготуватися. Так, якщо процедура була призначена на ранок, тоді перестають їсти напередодні о 18.00. Кишечник очищається за допомогою препаратів (Лавакол, Фортран), клізм або ж інших засобів для очищення кишечника. За 60 хв до початку дослідження людині пропонують випити 1,5 л води, яка містить сорбітол або манітол. Дані речовини затримують рідину в просвіті кишки.

МРТ кишечника: що показує?

Дана процедура дозволяє виявити:

  • Пухлиноподібні утворення, пухлини, а також зони метастазування;
  • Поліпи і дивертикули кишечника;
  • Чужорідні тіла;
  • Запальні захворювання товстої, а також тонкої кишки (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона);
  • Аномалії будови кишечника.

Часто МРТ застосовують для виявлення стадії ракових хвороб прямої кишки. Також, дане обстеження дуже зручно використовувати для оцінки результатів терапії онкології.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ