Головна : Новини

Хто такий психолог?

, 23:15
0 1744

Дуже часто можна почути, що люди кажуть: «Хіба я псих, щоб звертатися до психолога?». У цій статті ви дізнаєтеся, хто такий психолог, чим він займається і які основні відмінності професійного психолога і розповість нам про це одеський психолог-консультант Олена Бренер: . Отже, все по порядку.

Психолог VS психіатр

Психолог - це людина, яка має психологічну освіту, виконує професійну діяльність в області психології (як науки) і надає психологічну допомогу.

Якщо уявити психіку людини як пряму, то на ній можна відзначити точку, починаючи з якої у людини відбуваються клінічні зміни психіки, так звані патології. З даними людьми має право працювати тільки психіатр.

Психіатр - лікар, який має вищу медичну освіту, який пройшов спеціальну підготовку по психічних розладах і того, має право виписувати лікарські препарати, записувати хворого в стаціонар для проведення лікування, визначати ступінь дієздатності людини.

Психолог ж працює тільки з клінічно нормальними людьми, тобто з людьми які здорові і мають ті чи інші проблеми, які можна вирішити більш швидко, комфортно і безпечно.

Чим займається психолог?

Всі люди в тій чи іншій мірі (за родом діяльності, по внутрішньому потягу або просто по життю) є психологами, альо так званими життєвими психологами. Конкретні життєві знання, тобто знання отримані на конкретних людей в конкретних обставинах.

Професійний ж психолог володіє знаннями, які наука накопичила за багато років на основі численних досліджень і дослідів, розбирається в функціонуванні мозку людини, прояві психічних процесів, знає і вміє застосовувати ті чи інші методи для вирішення поставлених завдань клієнта.

Основні відмінності професійного психолога:

  • Наявність вищої психологічної освіти, а не курсів з підвищення кваліфікації і т. п.;
  • Бажано, щоб психолог полягав у професійних спільнотах (асоціаціях, лігах тощо) - це гарантує його професіоналізм, компетентность і визнання як фахівця в професійних колах. Так як, стати членом професійного співтовариства психолог може тільки в тому випадку, якщо має необхідну освіту, навички, вміння, у нього є певні напрацювання і який постійно підвищує свій професійний рівень як фахівця;
  • Вартість консультації. Якщо психолог бере за свої консультації набагато менше, ніж інші спеціалісти, то варто задуматися, що це може бути показником відсутності досвіду, невміння проводити консультації і неможливості досягнення поставленої мети від зустрічі з клієнтом. Якщо ви хочете, щоб фахівець ріс в професіоналізмі за рахунок вас, то ви маєте на це право. Часто самою оптимальною ціною є «золота середина»;
  • Справжній психолог ніколи не дає поради. Справа в тому, що дала пораду, він стає відповідальним за наслідки, а в разі несприятливого результату всі претензії природно будуть спрямовані до нього. Психолог пропонує вам варіанти виходу з ситуації, що склалася і тільки ви самі вирішуєте як вчинити;
  • Зустріч з психологом конфіденційна. Вся інформація, яка отримана психологом в результаті вашої зустрічі, не може бути розголошена третім особам, якщо ви не висловлюєте бажання у зворотному. Якщо психологу потрібна консультація інших психологів, то при спілкуванні з колегами буде передана сама суть проблеми, а індивідуальна інформація буде максимально знеособлена (без імен, прізвищ, даті народження і т. д.).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ